Czwartek, 20 czerwca 202420/06/2024
690 680 960
690 680 960

Zabawa z psami sąsiada zakończona pogryzieniem 11-latka. Cztery psy zaatakowały dziecko

Nieszczęśliwy finał dla 11-letniego chłopca miała piątkowa zabawa z psami sąsiada. Pod nieobecność właściciela posesji chłopiec wraz z dwiema koleżankami wypuścił kilka owczarków niemieckich. Zabawa jednak przyniosła nieoczekiwany obrót, gdyż w pewnym momencie cztery psy go zaatakowały. Chłopiec z licznymi ranami ciała trafił do lubelskiego szpitala.

Wczoraj po godzinie 14.00 w Hrubieszowie doszło do dramatycznego zdarzenia. Trójka dzieci, dwie dziewczynki i chłopiec, przyszły na posesję sąsiada, aby pobawić się z jego psami. Pod nieobecność gospodarza wypuściły z budynku kilka szczeniaków, z którymi wcześniej wielokrotnie się bawiły. W pewnym momencie cztery półroczne owczarki niemieckie zaczęły skakać po 11-letnim chłopcu i drapać go. Kiedy próbował je odegnać, psy zaatakowały go i pogryzły. Jedna z dziewczynek wezwała pomoc.

Na miejsce jako pierwsi przybyli strażacy, którzy wynieśli chłopca z posesji i przekazali go załodze karetki pogotowia. Pogryziony chłopiec z licznymi ranami ciała został przewieziony do szpitala w Hrubieszowie, a następnie do szpitala w Lublinie. Jak informuje policja, jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Policjanci z hrubieszowskiej komendy przeprowadzili oględziny miejsca zdarzenia. Ustalili, że dzieci za zgodą rodziców i właściciela posesji wielokrotnie przychodziły tam bawić się ze szczeniakami. Tym razem zabawa zakończyła się pogryzieniem 11-latka.

Sprawę wyjaśniają policjanci z hrubieszowskiej komendy. Po raz kolejny apelują do rodziców i opiekunów o zwrócenie uwagi dzieciom na zagrożenia związane z zabawą ze zwierzętami i o to, jak zachować się w przypadku ataku psa.

Należy pamiętać, że:

 • Nie należy zbliżać się do obcego psa, nawet jeśli wydaje się być przyjazny.
 • Nie wolno głaskać obcego psa.
 • Jeśli pies zaatakuje, należy się od niego odgrodzić, np. kurtką, tornistrem, rowerem.
 • Jeśli pies przewróci nas na ziemię, należy zwinąć się w kłębek, przyjmując tzw. postawę żółwia – z twarzą do ziemi, złączonymi nogami, z pięściami na karku. Należy również osłonić rękami uszy.

Pamiętajmy o bezpieczeństwie naszych dzieci!

Autor: redakcja

21 komentarzy

 1. Obwiniać gospodarza czy psy absolutnie nie będzie na miejscu. Należy uczyć dzieci że bez zgody sąsiada nawet nie powinny wejść na jego podwórko.

 2. Aż ciarki przechodzą, jak się widzi dużego psa bez smyczy i bez kagańca. Powinien być nakaz trzymania psa na krótkiej smyczy bez względu na rasę i miejsce odbywania spaceru

  • Kacha wieczny malkontencie weź ty się zamknij w jakimś bunkrze pod ziemię ,tam będziesz miała spokój i nikt ani nic ci nie będzie przeszkadzać.Wspolczuje twoim bliskim

  • Vańka stańka

   Aż ciarki przechodzą jak się ogląda ludobójstwo w Palestynie.Ale co to i brak smyczy u dużych psów ma do tego,że dzieci bez zgody właściciela wtargnęły na jego posesję i uwolniły prawidłowo zabezpieczone psy ?To nie mam zielonego pojęcia

  • Ale te psy były u siebie w zamknięciu..😉

  • A co to duże psy? Małe bywają nie raz bardziej agresywne. Na. Smyczy należy trzymać dzieci. Obecnie one mogą wszystko, syfić po klatkach schodowych, czy jakichś niebezpiecznych miejscach ( polecam policji sprawdzać miejsce rozbiórki za galerią Diamentową za torami, ostatnio to ulubione miejsce dzieci) rozwalać, niszczyć, znęcać się nad zwierzętami i jest ok.

 3. Sąsiad do uśpienia razem z tymi bandyckimi psami ale wcześniej milionowe odszkodowanie. Gdyby to były moje dzieci nie odpuscila bym temu bandycie co choduje przyszłych psów zabujców. Jako matkę trujki dzieci bardzo poruszyło mnie to nieodpowiedzialne zachowanie sąsiada. Mam nadzieję że czeka go wieloletnie więzienie.

  • Ty tak na serio 😁? Psy mają prawo być na swojej posesji. Kup sobie słownik ortograficzny.

  • Ale jaka to wina sąsiada dziecko samo pod nieobecność dorosłego weszło na posesję i wypuściło psy.
   Nie ma właściciela to nie powinien przychodzić. Prawda jest taka że nie dowiemy się jak było w 100 % owczarki niemieckie lubią pogoń może za mocno je odepchnął może najpierw same psy zaczęły się gryzdź nie nam oceniać bo nie wiemy jak było.

   • Co zdanie to błąd ortograficzny.Jak taki czlowiek jest w stanie publicznie wypowiadać swoje opinie skoro jest nieukiem i ignorantem.Do szkoły!!!A nie zabierać głos na publicznych forach.

  • Do szkoły na naukę pisania (ortografii).

  • Ty umiesz czytać ze zrozumieniem? 11 latek powinien już wiedzieć że nie wolno tak sobie wejść na czyjąś posesję i wypuścić psy (zabezpieczone prawidłowo)

  • Los Vatos Locos

   Zuzanna gdzie twoim zdaniem jest tu nieodpowiedzialne zachowanie właściciela psów???

  • Najpierw to kup słownik ortograficzny, naucz się pisać a później pisz publicznie

  • To dzieci weszły na teren posesji i wypuściły psy.. Raczej wychować dzieci i nauczyć czego wolno a czego nie.

 4. Psy nalezy zneutralizowac, niech wlasciciel kupi nowe.

 5. Mam takie wrażenie że niektórzy nie potrafią czytać ze zrozumieniem.

 6. Jaką to trzeba być tępą dzidą żeby nie zrozumieć kilku prostych zdań, dzieci weszły na obce podwórko bez zgody właściciela i pod jego nieobecność same wypuściły psy z zamknięcia, bezsprzeczna jest wina dzieci i koniec.

 7. ograniczeni PISwscy jak nie stać to mieszkanie w bloku użerajcie się , proponuję na obrzeżach ale dla bogatych LUB

 8. Na sto procent nie owczarki niemieckie tylko owczarek belgijski ..

Dodaj komentarz