Zaatakował kuratora sądowego metalowym łomem. Miał ponad 2 promile

Policjanci zatrzymali mieszkańca Zamościa, który zaatakował kuratora sądowego. Mężczyzna stanie wkrótce przed sądem, musi liczyć się z karą pozbawienia wolności. W chwili obecnej sąd zadecydował o zastosowaniu wobec 37-latka tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

Kilka dni temu na terenie Zamościa doszło do czynnej napaści na kuratora sądowego, który pojawił się w mieszkaniu podopiecznego. Agresywny mężczyzna próbował uderzyć kuratora metalowym łomem, na szczęście ostatecznie uderzył w drzwi mieszkania. Groził mu także pozbawieniem życia.

Kurator przyszedł do 37-latka, ponieważ miał sprawdzić, czy mężczyzna wywiązuje się z nałożonych przez sąd zobowiązań. 37-latek po zajściu uciekł, jednak szybko został zatrzymany przez przewodników psów służbowych z zamojskiej komendy. W chwili zatrzymania mężczyzna był nietrzeźwy, miał ponad 2 promile w organizmie.

Podejrzany trafił do policyjnego aresztu, wczoraj usłyszał prokuratorskie zarzuty czynnej napaści na funkcjonariusza publicznego używając innego niebezpiecznego przedmiotu – metalowego łomu podczas wykonywania przez kuratora obowiązków służbowych oraz kierowania w stosunku do kuratora gróźb bezprawnych w celu zmuszenia go do zaniechania wykonywanych czynności służbowych związanych ze sprawowanym dozorem.

Sąd Rejonowy w Zamościu zastosował wobec 37-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres najbliższych trzech miesięcy.

(fot. Policja)

Zobacz również

10 komentarzy

 1. naprawdę spektakularna akcja,brawo psy:-)

 2. Ci to zawsze wiedzą kiedy się pojawić.

 3. No i co darmowy karp na krzywy ryj….nie musi się martwić świętami patologia,,,,,

 4. Każdy łom jest metalowy z definicji.

 5. Stanowcze niedopatrzenie, że ten kurator nie miał czym odeprzeć bezprawnego, bezpośredniego zamachu na swoje życie i zdrowie.

 6. A niby jak miał to zrobić. NIE masz pojęcia o pracy kuratora a się wypowiadasz. Kurator nie ma nic do obrony tak jak policjant idzie w środowisko i może nie wrocić

 7. Najwyższy czas pochylić się nad bezpieczeństwem kuratorów. I tu jest duża rola mediów. Może czas zmienić retorykę i zainteresować się meritum pracy, zamiast jeździć na emocjach czytelników przy okazji „afer” w patologicznych środowiskach.

 8. Do paki z takim,posiedzi troche bedzie miał czas przemyslec:-)

 9. Radio najbogatszego cwaniaka.

  ZARAZ. ZARAZ. A GDZIE DOWODY? ON NIKOGO NOWET NIE UDERZYŁ. CZY SŁOWO TAKIEGO KURATORA AZ TAK WIELE ZNACZY? CZY MOZE Z OSOBISTYCH POBUDEK TEN KURATOR SIE MSCI? JA BYM BARDZO MOCNO SIĘ ZASTANOWIŁ. LICZĘ NA MĄDROŚĆ ROZWAGĘ SĄDU. W MOJEJ OCENIE NIEBYLO ZADEGO ATAKU. NIKT NIE ZOSTAŁ UDERZONY CZY W INNY SPOSÓB NARUSZONA GODOSC.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.8144zł -0.17%
  • GBP 5.2411zł 0.03%
  • EUR 4.533zł -0.18%
  • CHF 4.1222zł -0.1%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Trwa akcja charytatywna w Parafii Matki Bożej Bolesnej w Kraśniku
  Oprowadzania po wystawach w Galerii Labirynt
  Dzisiaj zaczynają się Wydziałowe Drzwi Otwarte UMCS
  W Lublinie odbędzie się kolejna edycja „Nocy Sów”. Tym razem w formie online
  W Chatce Żaka na żywo zagra Orkiestra św. Mikołaja