Wtorek, 28 maja 202428/05/2024
690 680 960
690 680 960

Za ten manewr kierowca mercedesa może stracić prawo jazdy. Sprawą zajmuje się już policja (wideo)

Specjalny zespół policjantów, powołany do przeciwdziałania niebezpiecznym zachowaniem na drodze, zajmuje się wieloma przypadkami wykroczeń popełnianych przez kierowców, a zarejestrowanych przez kamery. Również tych, w prywatnych autach i przesłanych przez świadków.

Pośpiech za kierownicą w połączeniu z lekceważeniem przepisów, dość często doprowadza do niebezpiecznych sytuacji a nawet groźnych zdarzeń na drodze. Tego typu zachowania kierowców są surowo karane przez policjantów. Ostatnio też coraz częściej reagują na nie inni uczestnicy ruchu drogowego.

Jedna z takich sytuacji miała miejsce kilka dni temu na ul. Żeglarskiej w Lublinie. Kierujący mercedesem mężczyzna jadąc w kierunku ul. Nałkowskich podjął manewr wyprzedzania na przejściu dla pieszych i bezpośrednio przed skrzyżowaniem. Dodatkowo w dość niebezpieczny sposób przejechał obok poruszajacego się z naprzeciwka rowerzysty.

O wszystkim powiadomiona została policja. Funkcjonariusze otrzymali też nagranie całego zdarzenia. Zgodnie z nowym taryfikatorem samo wyprzedzanie na przejściu dla pieszych to 15 punktów karnych i mandat w wysokości 1,5 tys. zł. Natomiast za ten sam manewr wykonany na skrzyżowaniu grozi mandat w takiej samej wysokości i 10 punktów karnych.

(wideo – nadesłane)

105 komentarzy

  1. Jeszcze śmiało pędzi na ZAKAZ RUCHU. Przejazd przez Żeglarską jest zamknięty dla ruchu .Ale nie ma jazdy bez GWIAZDY.

  2. Trasa Piaski-Chełm co drugi samochód z za Buga tak wyprzedza i jakoś policja ich nie widzi.