Wtorek, 28 maja 202428/05/2024
690 680 960
690 680 960

Drzewa na placu Litewskim, stadion i kładka na Bystrzycy w czerwonych barwach. To ważny gest miasta (zdjęcia)

Do północy część iluminacji w Lublinie będzie wyświetlana w czerwonym kolorze. Wszystko z okazji Światowego Dnia Serca, w którego obchody symbolicznie włączyło się miasto.

W czwartek po zmroku iluminacje topoli, czyli tzw. Baobabu, a także kasztanowców na placu Litewskim zmieniły kolor na czerwony. Tę samą barwę otrzymała również dolna iluminacja kładki na Bystrzycy w Parku Ludowym oraz stadion Arena Lublin. W ten sposób miasto wyraziło gest solidarności z osobami chorującymi na serce i walczącymi ze schorzeniami układu krążenia.

Jednocześnie jest to symboliczne włączenie się w obchody Światowego Dnia Serca. Celem jego ustanowienia jest zwiększenie świadomości społecznej dotyczącej chorób serca oraz promocję zdrowego stylu życia. Z inicjatywą uczczenia w Lublinie tego wydarzenia wystąpiło Ogólnopolskie Stowarzyszenia Pacjentów ze Schorzeniami Serca i Naczyń „EcoSerce”.

Iluminacja w czerwonych barwach będzie wyświetlana do północy.

(fot. lublin112, UM Lublin)

11 komentarzy

 1. A przed świtem nadal ciemno. Na to poszły oszczędności ze zgaszonych latarni. Bo to podświetlenie jest miastu niezbędne a światło na ulicach tylko robolom.

 2. Lepiej barwy niebiesko żółte , czy juz się przejadły

 3. Wladinir wszystko rozwali

 4. Po co podświetlać kładkę w miejscu, gdzie po zmroku raczej mało kto przebywa? I jak te szopki mają się do zachęcania ludzi do oszczędzania energii?

  • Właśnie! Rano do pracy trzeba podróżować w ciemnościach, bo oszczędności, ale na podświetlenie takich obiektów kasa jest. Ciekawe…

 5. Trzeba wymienić tych wariatów w najbliższych wyborach. Bawią się się naszym bezpieczeństwem i naszymi pieniędzmi. Na ulicach ciemno a oni dla swoich chorych celów propagandowych wymyślają jakieś jasełka które ludzie mają w d…

 6. jedziesz z rana do pracy i musisz uważać na każdego pieszego, który nie rozumie, że w mieście też należy nosić elementy odblaskowe zwłaszcza po zmroku, przed świtem i gdy nie działa oświetlenie z powodu oszczędności, które są wydawane na jakiś idiotyczny cel?
  pseudokultura > bezpieczeństwo
  brawo dla włodarzy
  KTO NA TO KUR*** POZWALA?!

 7. Czerwona komuna

 8. ów. jka oszczędzać, to oszczędzać, job waszu mat, urzędasy z bożej łaski.

 9. Podświetlenie na czerwono – jak flaga „naszego” dawnego przyjaciela.

Wiadomości z info112