Za posiadanie nielegalnej broni stanie przed sądem

Kraśniccy policjanci zatrzymali mieszkańca gminy Annopol. Mężczyzna posiadał trzy karabinki samodziałowe, pistolet, karabinek pneumatyczny oraz kilkaset sztuk amunicji. Za posiadanie broni i amunicji bez zezwolenia mężczyźnie grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

Kraśniccy policjanci wspólnie z mundurowymi z kilku innych jednostek policji w kraju ustalili, że mieszkaniec gminy Annopol może posiadać broń palną bez wymaganego zezwolenia.

W trakcie przeszukania w gospodarstwie 46-letniego mężczyzny funkcjonariusze ujawnili kilka jednostek broni, w tym pistolet gazowy z magazynkiem, 3 sztuki broni długiej – samodziałowej i 1 pneumatyczną, lufy i magazynki innej broni palnej, oraz ponad 400 sztuk amunicji różnego rodzaju.

Trwa ustalanie w jakich okolicznościach mężczyzna wszedł w posiadanie broni i czy odnaleziona broń nie była używana w celach przestępczych. Zabezpieczona broń oraz amunicja trafi do policyjnego laboratorium do analizy. Wobec właściciel nielegalnego arsenału został zastosowany dozór policyjny.

Za posiadanie broni i amunicji bez zezwolenia grozi mu kara pozbawienia wolności do 8 lat.

(fot. Policja Kraśnik)

Zobacz również

6 komentarzy

 1. Za posiadanie bez zezwolenia broni i amunicji rzeczywiście grozi odsiadka, ale wiatrówki i magazynki do broni palnej moźna sobie mieć i nikomu nic do tego.

 2. Ale sukces, normalnie aż w tyłku mnie ściska jak czytam takie wiadomości. Tych co trzeba to jakoś nie karzą

 3. Ta na pewno używał tych śmieci w celach przestępczych, co za kretyni

 4. A co to znaczy NIELEGALNE ?!?! Czyżby władza bała się suwerena ??, dlaczego coś więcej niż proca jest NIELEGALNE ?? W demokratycznym kraju to obywatel powołuje i odwołuje władzę a władza działa na zlecenie i w interesie obywatela, inaczej WON !!! A w postsowieckim kraju to obywatel jest na usługach władzy i to władza trzyma go na sznurku mówiąc co może a czego nie ! Może niech władza a mówi nam, że może też są niebezpieczne a, że my jesteśmy jak dzieci we mgle to trzeba nam ich zakazać ?? Bo Polak to taki głupi i niemyślący, że władza musi wszystko za nas pomyśleć…

  • bo lud rozbrojony to lud bezbronny a władza z nim zrobić może co chce bo nie musi się obwiać, że na wypadek swoich głupot społeczeństwo się zbuntuje.
   stajemy się od lat niewolnikami ustrojów politycznych.

   jeśli ten człowiek skłusował jakiekolwiek zwierzę albo komuś groził tym złomem powinien ponieść surowe tego konsekwencje, jeśli je ma bo ma to mi nic do tego i nie widzę przeszkód dla których Nowak czy Kowalski nie mógłby mieć broni palnej w domu.

  • To znaczy kretynie że nielegalne, tobie bym broni nie dał nigdy bo jesteś obłąkany. Prawo takie jest i masz się stosować, jak się nie podoba to postulaty do sejmu a nie mordę otwierasz tutaj.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.8399zł 0.1%
  • GBP 4.8785zł -0.83%
  • EUR 4.4946zł -0.24%
  • CHF 4.174zł -0.39%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Fura z kapelą na pokładzie znów wyruszy w drogę. Odwiedzi kilkanaście miejscowości
  Rusza nabór do drużyny Tytanów Lublin
  Festyn Osiedlowy XIX Dzień Węglina
  Teatralny Weekend w Lublinie (PROGRAM)
  Pole obsadzone ziemniakami czeka. W skansenie odbędą się wykopki