690 680 960

Z wieżowca odpadła część elewacji. Na miejscu pracują strażacy (zdjęcia)

Po południu z jednego z lubelskich wieżowców odpadła część elewacji. Mieszkańcy wskazują, że doprowadziła do tego woda ściekająca z dachu oraz podmuchy wiatru.

Do zdarzenia doszło w środę po godzinie 16 przy ul. Biedronki w Lublinie. Z jednego z wieżowców wiatr zerwał część elewacji.

Na miejscu interweniowała straż pożarna. Obecnie strażacy zabezpieczyli okoliczny teren, sprawdzają też pozostałą część elewacji. Istnieje bowiem ryzyko, że będzie ona dalej się odrywać od ściany.

W zdarzeniu nikt nie ucierpiał. Mieszkańcy podejrzewają, że najprawdopodobniej pod elewację dostała się woda z dachu. W połączeniu z silnymi podmuchami wiatru sprawiło to uszkodzenie elewacji.

(fot. lublin112, nadesłane – Kamil, Bartosz)

49 komentarzy

  1. To samo będzie z budynkami nowymi. Budowanie w zimie .Ocieplanie w czasie niskich mrozów. Budynek oddany do użytku 2 lata temu przy Berylowej lub jeszcze Onyksowej a już w większej części pokrył się zielonym nalotem .

  2. nastepny remont też zróbcie z przetargu…żeby było JAK NAJTANIEJ, a najlepiej niech firma remontowa jeszcze dopłaca do prac-to bedzie wszystko na „lata”

  3. Musimy oszczędzić. Żeby nie wiem, ile nas to kosztowało.

Kursy walut

  • USD 4.3518zł -0.51%
  • GBP 5.3364zł -0.1%
  • EUR 4.6856zł -0.12%
  • CHF 4.75zł -0.26%

Polub nas