Sobota, 13 kwietnia 202413/04/2024
690 680 960
690 680 960

Z pożarem domu walczyło kilka zastępów straży pożarnej (wideo, zdjęcia)

W niedzielę rano w Kłoczewie doszło do pożaru domu. Z ogniem walczyło kilkudziesięciu strażaków, trwa ustalanie okoliczności pojawienia się ognia.

Do pożaru doszło w niedzielę rano w miejscowości Kłoczew w powiecie ryckim. Strażacy otrzymali zgłoszenie o objętym ogniem piętrowym murowanym domu.

Na miejscu interweniowało siedem zastępów straży z PSP oraz okolicznych OSP. W wyniku pożaru spłonął częściowo dach oraz poddasze.

W pożarze nikt nie ucierpiał. Trwa ustalanie okoliczności pojawienia się ognia.

Więcej zdjęć tutaj

 

(fot. wideo deblinnews.pl)

6 komentarzy

 1. Widać zadbane zabudowania, ale gdzieś była ” fuszerka ” zrobiona , szkoda źe to się stało przed świętami i w okresie zimowym .

  • Fuszerka to też jakość materiałów instalacyjnych. Sięgnąć pamięcią wstecz do instalacji elektrycznych w drewnianych domach, to są rurki ,,papowo” aluminiowe i ebonitowe oprawy. Dzisiaj wszędzie plastyk schowany w drewnie. Miałem sytuację gdy pod tynkiem nastąpiło zwarcie (okazało się sprawką młotka tynkarza) i efektem była czarna plamka. Na drewnie mogło dojść do pożaru. To nowoczesne budownictwo idzie na skróty i rezygnuje z niepalnych stropów, elektryka nie przewiduje przegrzań, do kominów dymnych przylega materiał łatwopalny, pomieszczenia pełne elektroniki, podświetleń, itp.

 2. Wieśniaczka w gumofilcach na szpileczkach

  W wyniku pożaru spłonął częściowo dach oraz poddasze, a ile zniszczyła pompowana bez umiaru woda…
  Ciekawa jestem ile mniej zniszczeń byłoby gdyby tak zamiast wodą gasić płynem Novec 1230

  • Znawca Pożarów ze wsi

   Jestem ciekaw czy zna pani zastosowanie tego produktu gaśniczego, gdzie go się wykorzystuje, w jakich kubaturach i pomieszczeniach oraz to jaka była charakterystyka tego pożaru . Chętnie wysłucham tej eksperckiej opini. A chłopakom należą się brawa za to że są w stanie rzucić wszystko zostawić rodziny i narażać życie żeby pomoc drugiej osobie. Nie pozdrawiam

 3. Skąd wy ku… Bierzecie te i formacie. W zdarzeniu brały udział 2 jednostki PSP i 7 jednostek OSP. Odrazu wspomnę iż jednostki osp jako (prawdopodobnie) jedyne w kraju nie mają płacone za wyjazdy! Może temat do poruszenia…?

  • OSP nie ma płacone za wyjazdy??????? To jako „strażak ” mało wiesz 🙂 w każdej gminie jest ustalony ekwiwalent za godzinę na każdego ratownika. Po akcji każda OSP biorąca udział w działaniach dostaje od KDR z PSP potwierdzenie od której godz. do której działała OSP. Później wypełnia się wniosek o wypłatę ekwiwalentu i pieniądze są wypłacane na konto OSP a czy pieniądze są wypłacane strażakom biorącym udział działaniach ratowniczych czy zostają na koncie OSP jako jej „dochód” to już jest wewnętrzna decyzja OSP. Tak bynajmniej jest u nas.

Z kraju