Niedziela, 03 marca 202403/03/2024
690 680 960
690 680 960

Z nożem napadł na dwa sklepy. Skradzione pieniądze schował do skarpety (zdjęcia)

Puławscy kryminalni zatrzymali 32-latka do sprawy dwóch napadów na sklepy w Puławach. Mężczyzna grożąc nożem, wymusił wydanie pieniędzy z kasy. Gdy został zatrzymany, miał jeszcze łup ukryty w skarpecie. Zatrzymany trafił już do tymczasowego aresztu.

Dwa napady, na dwa sklepy tej samej sieci

Jak wynika z materiałów sprawy, do rozbojów doszło w dwóch sklepach tej samej sieci w Puławach. Pierwszy z napadów został zgłoszony w drugiej połowie stycznia tego roku. Wówczas do sklepu w zachodniej części miasta, wszedł zamaskowany mężczyzna, który grożąc nożem zażądał od ekspedientki wydania wszystkich pieniędzy z kasy. Gdy kobieta spełniła jego żądania, wziął pieniądze i uciekł.

Do podobnej sytuacji doszło w poniedziałek, 5 lutego w centrum Puław. Niemal w samo południe, do sklepu tej samej sieci co poprzednio wszedł mężczyzna w kapturze na głowie, z zasłoniętą kominem twarzą i trzymając w ręku nóż do tapet zażądał od sprzedawczyni wydania pieniędzy. Kobieta przestraszyła się i dała napastnikowi gotówkę z kasy. Gdy uciekł powiadomiła właścicielkę sklepu i Policję.

Zatrzymanie podejrzanego, pieniądze w skarpecie

– Kryminalni, którzy zostali skierowani na miejsce podjęli szereg działań, aby ustalić i zatrzymać sprawcę. Niespełna dwie godziny później, na terenie miasta zatrzymali 32-latka. Mężczyzna był już przebrany w inne ubranie, a „strój roboczy”, w którym dokonał napadu miał w plecaku. Policjanci znaleźli także nóż do tapet, którego użył do zastraszenia ekspedientki. Jak się okazało, wyrzucił go do kosza. Z kolei łup z napadu ukrył w skarpecie – relacjonuje komisarz Ewa Rejn – Kozak z puławskiej Policji.

Był już karany, jest w areszcie

32-latek był już wcześniej karany za podobne przestępstwa i trafił do policyjnego aresztu. Po przesłuchaniu został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał dwa zarzuty dokonania rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia w warunkach multirecydywy. Policja i prokuratura skierowała do sądu wniosek o zastosowanie wobec niego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania.

– Dzisiaj puławski Sąd aresztował tymczasowo 32-latka na okres 3 miesięcy. Zgodnie z kodeksem karnym rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia zagrożony jest karą nawet do 20 lat pozbawienia wolności, a w przypadku czynu popełnionego w recydywie, kara ta może zostać zwiększona o połowę – dodaje komisarz Ewa Rejn – Kozak.

Z nożem napadł na dwa sklepy. Skradzione pieniądze schował do skarpety (zdjęcia)

fot. Policja Puławy

Z nożem napadł na dwa sklepy. Skradzione pieniądze schował do skarpety (zdjęcia)

fot. Policja Puławy

PRZECZYTAJ 

Ponad 2 tys. dzików mają odstrzelić do wiosny w naszym regionie. „W ramach walki z ASF”

10 komentarzy

 1. Odkąd rządzi tfusk codziennie napady i rabunki będzie tylko gorzej.

  • Masz rację odkąd rządy tyfusa po dwa artykuły odnośnie napadów. Pokazali dzisiaj przed Sejmem, oni rekomendują walkę wręcz.

 2. Czas wymienić drzwi wejściowe na lepsze i lepsze zamki .

 3. Gdzie peło tam złodzieje czują się bezkarni.

 4. Pan Sołtys z Miasta Inspiracji (dawniej: Lublin)

  Z nożem napadał na sklepy. Jaki kraj taki napastnik.
  Jeszcze kilka lat temu do napadu użyłby cepów, tatowego sierpa, albo maczugi dziadka.

 5. A kraj pochodzenia to?

 6. Skarpeta pewniejsza niż bank i nie okrada jak bank.

 7. POlskie obywatelstwo? Jakie POchodzenie?

 8. „Obywatel Rumunii”?

 9. dudu mówił że to miała być kobieta z nożem . może się nie przebrał xD

Dodaj komentarz

Z kraju

Polityka i społeczeństwo