Niedziela, 19 maja 202419/05/2024
690 680 960
690 680 960

Z miejsca włamania uciekał na skradzionym rowerze. Udowodniono mu też szereg innych kradzieży (zdjęcia)

Włamywacz został zatrzymany, kiedy uciekał z miejsca przestępstwa. Szybko wyszło na jaw, iż odpowiada on za szereg innych, podobnych przestępstw.

Okres świąteczno-noworoczny to co roku czas zwiększonej aktywności wszelkiej maści oszustów i złodziei. Ci ostatni wykorzystują fakt, iż wiele osób wyjeżdża do swoich bliskich, więc domy i mieszkania są puste. Nie inaczej było w tym roku.

W Nowy Rok w godzinach porannych policjanci otrzymali informację o usiłowaniu włamania do jednego z domów na obrzeżach Lublina. Na miejsce od razu skierowany został najbliższy patrol z komisariatu w Bełżycach. Funkcjonariusze szybko namierzyli złodzieja. Mężczyzna uciekał na skradzionym wcześniej rowerze.

Sprawą zajęli się kryminalni. Z uwagi, iż w ostatnim okresie w okolicy dochodziło do podobnych zdarzeń, policjanci podejrzewali, iż ich sprawcą również może być zatrzymany 30-latek. Analiza pozostawionych śladów to potwierdziła, w związku z czym mężczyźnie przedstawiono zarzuty trzech włamań do domów i budynków gospodarczych oraz dwóch usiłowań kradzieży z włamaniem.

To jednak jeszcze nie koniec. Mieszkaniec Lublina jest też typowany do innych przestępstw, gdyż może mieć na swoim koncie kilka kolejnych włamań. Obecnie funkcjonariusze weryfikują uzyskane informacje. 30-latkowi grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Z miejsca włamania uciekał na skradzionym rowerze. Udowodniono mu też szereg innych kradzieży (zdjęcia)

fot. policja

4 komentarze

  1. Do wora i do jeziora ze złodziejami

  2. Skąd ten jegomość do nas przybył?

  3. No niezły fachowiec złapany. Łupy wyśmienite o i le piła jak nie chińska to coś warta to te stare krany pozazdrościć.

Dodaj komentarz