Czwartek, 30 maja 202430/05/2024
690 680 960
690 680 960

Wczoraj pożegnała się z załogą, dziś oficjalnie została odwołana. Teresa Misiuk nie jest już lubelskim kuratorem oświaty

Środa była ostatnim dniem pracy lubelskiej kurator oświaty Teresy Misiuk. Jeżeli chodzi o wybór jej następcy, to szczegóły postępowania konkursowego będą znane w przyszłym tygodniu.

O tym, iż nastąpią zmiany na stanowisku lubelskiego kuratora oświaty było wiadomo od dłuższego czasu. Już 22 grudnia potwierdził to nowy wojewoda lubelski Krzysztof Komorski. Wówczas jednak nie zdradzał zarówno terminu odwołania Teresy Misiuk jak też kto może ją zastąpić.

Wczoraj otrzymaliśmy informację, iż środa była ostatnim dniem jej pracy. Kurator pożegnała się też ze współpracownikami. Dziś potwierdził to wojewoda. Tymczasowo, obowiązki Teresy Misiuk przejmie Sebastian Płonka. Wcześniej pełnił on funkcję m.in. wizytatora oraz Rzecznika Praw Ucznia.

Teresa Misiuk, była lubelskim kuratorem oświaty przez blisko osiem lat. Stanowisko objęła 1 marca 2016 roku. Wcześniej przewodniczyła Sekcji Oświaty i Wychowania NSZZ „Solidarność”. W latach 1987-2006 była nauczycielem historii i wiedzy o społeczeństwie, najpierw w Szkole Podstawowej nr 18 w Lublinie, a następnie SP nr 2 w Lublinie.

Jeżeli chodzi o wybór nowego kuratora, to szczegóły postępowania konkursowego będą znane w przyszłym tygodniu. Kurator oświaty wykonuje zadania i kompetencje w zakresie oświaty określone w ustawie i przepisach odrębnych na obszarze województwa. W szczególności: sprawuje nadzór pedagogiczny nad publicznymi i niepublicznymi przedszkolami, innymi formami wychowania przedszkolnego, szkołami, placówkami, placówkami doskonalenia nauczycieli, współdziała z radami oświatowymi, realizuje politykę oświatową państwa, a także współdziała z organami jednostek samorządu terytorialnego w tworzeniu i realizowaniu odpowiednio regionalnej i lokalnej polityki oświatowej, zgodnych z polityką oświatową państwa.

49 komentarzy

 1. No cebulaki krzyż wam usunął, usuwa ze stanowisk co jeszcze będzie usunięte?

 2. Teraz POwinna przyjść ononaono+ czyli coś na kształt babochlopa z dziarami na twarzy i przeciętym językiem jak u smoczycy. Bawcie się sami ja już widzę białe samochody.

 3. Panie Teresie Misiuk dziękuję za dobre słowa, za pomoc. Takich osób niestety robi się coraz mniej. Jeszcze raz dziękuje.

 4. Ludzie. Dajcie spokój ujadacie jak te przysłowiowe kundle z dwóch stron plota.
  Przypomnę wam motto z lekcji historii „dziel i rządź”……..

  • Dobrodziej frasobliwy

   Masz rację, czystek należało się spodziewać. Jeszcze to trochę potrwa, ale co ma wisieć nie utonie…

 5. Kuratorium w Lublinie powinno zaliczyć szersze grono zmian nie tylko samą panią kurator ale jej zastępców i inne osoby decyzyjne To była jedna klika

 6. Co? Koryto puste?

 7. Pa, pa, popłuczyny prawdziwej Solidarności tracą synekury i super! 8*

 8. I niech cię azor prowadzi.
  Uwolnimy Polskę od pisobolszewikow.

 9. Caryca comeback, już wojewoda się o to postara żeby żonę wkręcić.

Dodaj komentarz