Sobota, 20 kwietnia 202420/04/2024
690 680 960
690 680 960

Z kraju: Polał śpiącego bezdomnego spirytusem i podpalił

Tarnogórscy policjanci zatrzymali 23-latka, podejrzanego o polanie spirytusem bezdomnego, a następnie podpalenie go. Mężczyźnie za ten czyn grozi nawet dożywotnie więzienie.

Do zdarzenia doszło w piątek rano w jednej z kamienic przy ul. Strzeleckiej w Tarnowskich Górach. Śledczy ustalili, że 23-latek mieszkający w tej kamienicy zwrócił uwagę na mężczyznę, który spał na poddaszu budynku. Następnego dnia zabrał z mieszkania spirytus, poszedł na poddasze i oblał ubranie śpiącego mężczyzny, a następnie podpalił go. Po wszystkim mężczyzna wyszedł z budynku i pojechał do pracy.

Bezdomny, gdy zorientował się że jego ubrania się palą, zdjął je i wybiegł na zewnątrz, gdzie przechodzące osoby udzieliły mu pomocy. Na miejsce wezwano straż pożarną i służby medyczne. Ofiara, z rozległymi oparzeniami lewej strony ciała, trafiła pod opiekę lekarzy.

Kryminalni ustalili potencjalnego sprawcę, którym okazał się lokator kamienicy. W piątek wieczorem mężczyzna został zatrzymany w miejscu pracy. 23-latek tłumaczył, że chciał wystraszyć bezdomnego, by ten nie wracał na poddasze kamienicy.

Wobec sprawcy sąd zastosował trzymiesięczny areszt. Za usiłowanie zabójstwa grozi mu nawet dożywotnie więzienie.

2018-08-06 17:04:32
(fot. pixabay.com)

10 komentarzy

 1. Kto miał doczynienia z bezdomnymi, ten wie jakie jakie to mendy. Policja nic z nimi nie robi. Później straszna tragedia gdy komuś puszczają nerwy.

 2. Po co sądy po co więzienia ? Jego też policja powinna nastraszyć czyli fioletowym oblać i podpalić bo (spirtu szkoda) xD A i pamiątka do końca życia zostanie ! Bo za kratami to tylko lepszych ziomków pozna i dopiero wyjdzie (zresocializowany) !!! Normalny człowiek tego kotu ani psu nie zrobi ! Po jaką cholerę trzymać takie bydło ?

 3. „Tarnogórscy” to policjanci z Tarnogóry czy Tarnowskich Gór? Polski język trudny język.

  • Przed umieszczeniem komentarza warto zapoznać się właśnie z językiem polskim.
   Tarnogórscy – z Tarnowskich Gór. Tarnowskie Góry – powiat tarnogórski – policjanci tarnogórscy.

   Ale co tam hejt poszedł 😀 prawda?

   Polska język trudny dla Czytelnika :).

   • Mój błąd, ale nie piszcie , że każdy wpis to hejt. Bo teraz każdego krytyka np. filmowego nazwiecie hejterem, STOP lewactwu, teraz krytyka nazywa się hejtem? Przepraszam , pozdrawiam.

 4. Jak w ,,mojej,, klatce pomieszkiwał bezdomny (zima 2 lata temu), to codzień rano jak wychodziłem do pracy dawałem mu 2-3 kanapki.

 5. To najpierw niech sąd sprawdzi: 1. Co zrobiła w tej sprawie policja, kiedy zgłaszano problem? 2. Co zrobiła administracja osiedla, kiedy był zgłaszany problem? 3. Co zrobiła Opieka Społeczna, kiedy był zgłaszany problem? itd. Dlaczego winien jest bezradny, pozostawiony sam sobie mieszkaniec, pracujący i płacący podatki na utrzymanie ww nierobów, a winy nie ponoszą winni???!!!!!! To państwo polskie rozpija i patoli ludzi, a skutki przerzuca na pracujących!!! Nie ma zgody na meneli, pijaków, nierobów-cwaniaków, patolskie 500+!!!! Czas na polskiego robotnika, który ma pracować za godna płacę i we własnym kraju.

Z kraju