Z kraju: 65-latek odpowie za znęcanie się nad psem. Zwierzę miało spiłowane wszystkie zęby

Do policyjnego aresztu trafił 65-letni mężczyzna, który znęcał się nad swoim psem. Zwierzę miało m.in. spiłowane zęby, prawdopodobnie szlifierką, aż do granicy dziąseł.

– Wiele interwencji już za nami, lecz ta powoduje, że łzy lecą ciurkiem. Widać korzenie zębów, widać, że jego kat, który do tej chwili notorycznie się nad nim znęcał, spiłował swojemu psu zęby szlifierką, na żywca. Pies zamknięty w komórce, wystraszony, przerażony, boi się każdego ruchu człowieka. Bez dostępu do wody i jedzenia. Pierwszy raz widzieliśmy jak pies płacze. Jego Pan w chwili interwencji i zatrzymania przez policję leżał kompletnie pijany na podłodze. Policja, która spisała się na medal z Komendy powiatowej w Rawie Mazowieckiej zatrzymała oprawce psa – relacjonują przedstawiciele Fundacji dla Szczeniąt Judyta z miejscowości Nowy Białynin.

Komenda Wojewódzka Policji w Łodzi poinformowała, że na jednej z posesji w gminie Rawa Mazowiecka interweniowali policjanci, po sygnale od przedstawicielki Fundacji dla Szczeniąt Judyta. Kobieta powiadomiła, że może dochodzić tam do znęcania się nad zwierzętami.

Policjanci, którzy pojechali z kobietami we wskazane miejsce, ujawnili w jednym z pomieszczeń gospodarczych psa w typie owczarek środkowoazjatycki. Już wstępne oględziny zwierzęcia wykazały, że pies jest wychudzony, zapchlony, ma spiłowane wszystkie zęby aż do granicy dziąseł oraz ranę na sutku. Funkcjonariusze zabezpieczyli szlifierkę kątową i kombinerki.

65-latek, który przebywał na posesji został zatrzymany w policyjnym areszcie. Psa zaś przekazano pod opiekę fundacji.

Mężczyźnie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Po przesłuchaniu policjanci skierują wniosek do prokuratora o zastosowanie tymczasowego aresztowania. O dalszym losie zatrzymanego zadecyduje sąd.

Więcej zdjęć znajdziecie tutaj – kliknij!

1-290456

2018-09-11 19:33:38
(fot. KWP Łódź)

Zobacz również

25 komentarzy

 1. Niezłe bydle. Też mu spiłować bez znieczulenia.

 2. Spiłować mu zęby bo znając nasze sądy dostanie wyrok w zawiasach. Ps. Czy ktoś zna kogoś kto siedzi za znecanie się nad zwierzetami ?

 3. Jakim trzeba byc potworem, zeby cos takiego drugiej istocie żywej?!

 4. Zębów to już pewnie dziad nie ma ale zawsze coś można mu za to obciąć. Niech się dziad nauczy i zobaczy jak to zwierzę cierpi…

 5. pierwszy raz słyszę ja by za psa można było pójść do paki i to jeszcze na pięć lat . To chyba jakiś lapsus , może pięć miesięcy ale nie lat. Zupełnie nie pojmuję jak można włożyć psu szlifierkę kątówkę do pyska i coś tam piłować . To absurd nawet teoretycznie niemożliwy do wykonania. Chyba że miał diaksę na mały kamyk to uwierzę.

  • Zamknij ryj sku…lu!

  • 5 lat za takie bestialstwo to nie tak duzo , ale i tak jest lepiej w porownaniu z tym co bylo (dawniej byly 3 lata). Jest szansa za za pare lat jeszcze podniosa gorny wymiar kary (np do 8 czy 10 lat)..

 6. Nie rozumiem w jakim celu miał to robic???
  Ludzie to naprawdę są zboczone .W dobie internetu na kaźdym prawie portalu są wiadomosci o ludziach z odchyłami .

 7. nie powinien wrócić do społeczeństwa

 8. Zrobić bydlakowi to samo !

 9. Oko za oko ząb za ząb.

 10. Jakie wiezienie, jakie wiezienie, teraz mu jeszcze dajcie wczasy z zarciem, silka, i opieka medyczna, a spilowac mu na zywca zab za zab i uciac lapy przy samej d..pie, niech zdycha w rowie smiec, sam moge przeprowadzic zabieg, za darmo, nie obciazajac budzetu panstwa.

 11. Dajcie mi tego skur.. Ja już mu popiluje wszystkie żeby włącznie z łapami zamiast więzienia powinny być wymierzone dokładnie te same kary za ktore miałby pójść siedzieć. Ale nie mamy czegoś takiego bo to chory kraj z chora władzą

 12. Oby ten stary smiec dostal te 5 lat.. Co za bydle. Dobrze ze go dorwali. Brawo za czujnosc.

 13. Więzienie to dla niektórych nagroda. Piłą ręce obciąć przy samej szyji. Bez litości dla takich.

 14. W takich chwilach wszyscy moglibyśmy być katami. Ciekawe, czy był częstym gościem na niedzielnej sumie… Kawał zwyrola.

 15. A nie widzicie, ze pysk nie poharatany? Spróbujcie zblizyc się do swojego psa z włączoną szlifierką to zobaczycie czy mozliwe jest spiłowanie mu zębów bez jednoczesnego ucięcia głowy…albo swojej ręki. Bajki, bajki dla naiwnych…

  • Jak dobrze przyłożysz w głowę jakimś kamieniem to raczej zwierzę nie usłyszy szlifierki i się nie przestraszy. Jak czytam takie rzeczy żałuje ze prawo chroni tego zwyrola przed samosądem. Nie wiem co trzeba mieć w głowie żeby w ten sposób znęcać się nad kompletnie bezbronnym i niewinnym stworzeniem które umiera z bólu i strachu…Dla mnie to zwykły psychopata który lubi zadawać cierpienie…

 16. Dzisiaj miałem sytuację, moje dwa psy wybiegly za zamknieta furtke (niezamkniecie przez współlokatora) i Pani sąsiadka bała wyjść się za płot. Oczywiście moja wina bo jestem ich właścicielem. Oba należą do „groźnych psów” ale wychowane tak, że kleja się do każdego i najwięcej co zrobią to obliza językiem potencjalną ofiarę. Policjanci zaproponowali mandat 500zl, pogadałem z nim skończyło się na pouczeniu, abym zamykał psy na noc. Kto będzie pilnował gospodarstwa kiedy będę spał?????

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 4.0885zł -1.31%
  • GBP 5.0298zł -0.32%
  • EUR 4.48zł -0.69%
  • CHF 4.2226zł -0.88%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)
   Szturm Twierdzy Zamość 2019

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Dzień Dziecka w gminie Podedwórze. Dla najmłodszych przygotowano balony z helem
   Policjanci zapraszają do honorowego oddawania krwi
   Lubelskie obchody Dnia Flagi RP i Święta Narodowego Trzeciego Maja
   #zostańwdomu z Muzeum Wsi Lubelskiej | Oferta kulturalna Muzeum w sieci
   #zostańwdomu i weź udział w warsztatach kultury online