Z impetem siadał na ławkach, zerwał spawy i wgniótł siedziska. Kilka tysięcy złotych strat

Policjanci z Białej Podlaskiej zatrzymali sprawcę zniszczenia metalowych ławek na terenie centrum handlowego. Okazał się nim 14-latek, wkrótce za swój czyn chłopak odpowie przed sądem.

W czwartek bialscy policjanci przyjęli zgłoszenie, z którego wynikało, ze na terenie centrum handlowego w Białej Podlaskiej doszło do dewastacji metalowych ławek.

Policjanci ustalili, że pracownik ochrony, zauważył młodego chłopaka, którzy dzień wcześniej uszkodził znajdujące się w sklepie ławki. Całe zdarzenie nagrała kamera monitoringu. Widać na niej jak nastolatek kilkukrotnie z impetem siada na nie zrywając spawy i powodując wgniecenie siedzisk.

Kolejnego dnia postanowił ponownie odwiedzić bialskie centrum. Jak się okazało, straty oszacowane zostały na kwotę ponad 7 tys. zł. 14-latek został zatrzymany i przesłuchany. Wkrótce stanie przed Sądem Rodzinnym i Nieletnich.

(fot. Policja Biała Podlaska)

Zobacz również

37 komentarzy

 1. Musiał być dobrze odżywiony ze spawy puściły.

 2. Po co go utylizować? Zatrudnić jako testera spawów. Skoro testował z powodzeniem ławki i puszczały spawy to znaczy, że producent spartolił robote

 3. Z czego był ten czternastolatek? Z betonu? Czy ławki były z papieru?

 4. Ławki w sumie są po to żeby siadać xD Najwidoczniej mu było nie wygodnie i musiał przymierzyć się parę razy ?

 5. Matka z ojcem biorą 500+ wiec będzie z czego zapłacić za straty..!!

  • Nie tłuk młotkiem a wykonywał dozwoloną czynność.Obok nie było ostrzeżenia o dopuszczalnej nośności i dopuszczalnym sposobie siadania.Na jakiej podstawie mieli by mu kazać cokolwiek płacić?

 6. Gdzie jest napisane że nie można siadać z impetem i co to jest w ogóle za zwrot? Gdyby siadł ktoś ważący 200kg też by go oskarżyli, bo na 100% też puściły by spawy? Czy ta sprawa w ogóle musi być, czy muszę to finansować ze zwoich podatków? Producent zaoszczędził na materiałach a teraz rodzice dziecka muszą za to płacić? Gdzie jest sprawiedliwość? O taką Polskę nam właśnie chodziło?

 7. powinien pozwać ludzi którzy postawili tą ławkę za to że poprzez nieudolne wykonanie naraziła jego życie w końcu mógł sobie rozciąć tętnice czy uderzyć szyją i złamać kark

 8. Ławki powinny być idioto odporne. Jeżeli 14 latek potrafił je uszkodzić siadając z impetem, nie skacząc, nie waląc młotem tylko siadając, to były one najzwyczajniej źle zaprojektowane i wyprodukowane. Powinni się przyczepić do producenta, że takie słabe produkty zagrażające zdrowiu ludzi zostały zainstalowane.

  • Ławki są raczej do siedzenia, no ewentualnie mozna się na nich położyć. Tak samo można tłumaczyć kogoś kto np. rzuca kamiem w szybę -mogla być mocniejsza. A takna dobrą sprawę mam nadzieję że Sąd da nakaz naprawienia szkody rodzicom, bo niby komu.

 9. Grześ przez wieś,zwaną lublinem

  Jak można siadać z impetem? A nawet jak siadał z „impetem”to co to za ławka,na pokaz?

 10. … ukarać tego co kupił i postawił taki bubel !

 11. Przeklęte bachory i jeszcze im płacą 500+.

  • znowu wyszła zaściankowa zawiść rodem z ciemnogrodu i z powrotem tam wróciła

  • Ty pewnie siedzisz w oknie i na wszystko narzekasz …taki typ ludzi to ja znam….nazywam ich ” panny młode” bo siedząc w oknie mają na głowie firany, wygląda to jak welon….

 12. Pasożyt masz rację …ja bym ukarał producenta takiego bubla …nawet siąść nie można „z impetem ” bo się rozpadają …a jakby jakiś tęgi osobnik nagle zasłabł i chciał sobie usiaść na takiej ławce „z impetem ” jak to omdlewajacy człowiek zwykle robi ,to co ? rozpadła by się pod nim taka ławka i jeszcze by sobie krzywdę zrobił …w USA producent takiego bubla od razu by poszedł z torbami bo by na odszkodowania nie wyrobił

 13. Dobry skur…. Z tego gnoja. Ale swoją drogą te ławki coś tandetne.. Coto za gowniana firma wyprodukowała coś takiego? Czy już nie ma czegoś takiego jak dawniej? Polskie Normy?

 14. Uszkodzić ławkę siadając to trzeba mieć du.. z kamienia albo ważyć 300 kilo. Skoro siadał a nie skakał i nie używał żadnych innych przedmiotów oprócz tyłka to mogą go w niego cmoknąć. Przypuszczam ze na ławkach nie było napisu nie siadać z impetem i dopuszczalna masa siadającego do 50 kg. Swoją drogą co za łach zrobił te ławki. Ciężko mi sobie wyobrazić żeby ktoś mógł uszkodzić prawidłowo i bezpiecznie wykonaną ławkę nawet skacząc po niej na tyłku. Prędzej by mu tyłek odpadł niż ją w ten sposób uszkodził. Bardzo dobrze zrobił skoro postawili bubel zagrażający życiu i zdrowiu. Niech się lepiej martwią czy sobie siedzenia nie uszkodził bo jeszcze będą odszkodowanie mu płacić.

  • Dokładnie jestem tego samego zdania. Dziadostwo zostało zamontowane które nie nadaje się do użytku publicznego.

 15. Ma chłopak jaja!

 16. Czy rodzice są dumni ?

 17. Dziwni jesteście.Nie bronię bubli,ale szczyl czytając te komentarze to zapewne szczerzy japę.Proponuje zaprosić go własnego domu i z impetem(piękne określenie) niech przymknie drzwi,lodówkęi i etc,tak kilka razy.Dowiecie się może czy macie bubel czy super wypas pancernoodporny.Mama z tatą pewnie z 500+spłacą a Wy popieracie niszczenie mienia,hmmm?Dobry przykład dla młodziana,gratuluję.

 18. Sprawę to powinien mieć producent za sprzedaż takiej ławki że nie można na niej usiąść…

 19. Nie chodźcie na zakupy o tej galerii. Jak pęknie pod wami płytka to was prokurator będzie ścigał. Jak zepsuje się klamka w drzwiach do WC to będziecie 2 lata siedzieć w celi.

 20. Tylko czekać na nagłówki w stylu:
  Biegł po schodach, połamał 4 stopnie, straty wycenione na 20k

  Nie mam nic do redakcji, ale bądźmy poważni.
  Obiekty publiczne i ich publicznie dostępne wyposażenie powinny spełniać jakieś normy, i to firma będąca właścicielem obiektu powinna odpowiadać za to czy te normy są spełnione.
  W przeciwnym razie za może dość do sytuacji gdzie Janusz biznesu będzie robił tekturowe ławki/krzesła/wózki na zakupy/schody i później kasował za zniszczenia

 21. Paweł Wiaderny

  Naprawdę? Chłopaka przed sąd za coś takiego? Litości! Przed sądem powinien stanąć konstruktor tego badziewia!

 22. szkoda, że nie opublikowali tego nagrania, wtedy by nie było wątpliwości co to znaczy z impetem i czy ławka miała szansę to przetrwać

 23. Kilka lat temu ścigali małolatów w tym centrum za to że się winda zacięła, nie wiem jak się sprawa skończyła, ale skąd małolaty miały wiedzieć, że w windzie się nie skacze 🙂

 24. W imieniu czytelników, potencjalnych użytkowników i być może klientów proszę o podanie nazwy producenta aby nie nadziać się na taki szajs, nie zrobić sobie krzywdy w trakcie użytkowania lub nie wywalić masy pieniędzy na złom który się rozpada przy gwałtowniejszym użytkowaniu. Poza tym czy sprzęty w budynkach użyteczności publicznej, a takim chyba jest sklep nie powinny posiadać atestowanych ławek?

  • Chyba nażarłaś się szajsu z biedronki.Rzuć się parę razy( z impetem koniecznie)? na własne łóżko a potem z problemem idź do producenta.

   • Dorośniesz, zobaczysz do czego służy łóżko. „z impetem”, „rzucanie się parę razy”, ” to mały pikuś.

 25. Taka sytuacjia

  Ławki w miejscu publicznym jakim jest galeria powinny być skonstruowane tak by siadanie z impetem przez 14 latka nie spowodowało żadnej szkody 😉
  Co jakby normalnie usiadły 2 osoby ważące po 120 kg
  Pewnie tez by się zepsuło
  Jakie macie ławki w parku ? Jak usiądziesz z impetem to się nie rozpierniczy
  Tylko w galerii janusze zaoszczędzili a producent jeszcze większy Janusz zapodał dobra fuszerkę

  • biedna galeria musi odrobić inwestycję, klient ma usiąść tylko delikatnie, złapać oddech i dalej na zakupy. Jeśli to np. biedny deweloper resztkami sił postawił galerię i nie mógł dołożyć bloku mieszkalnego obok ( lipowa. tarasy np. ) to jakież on marne grosze wyprowadza z tego niewdzięcznego kraju ( no bo ulga podatkowa 5 lat potem trzeba nazwy zmieniać, ściemniać, ukrywać nie powiem co bo paragraf ).

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.8926zł 0.43%
  • GBP 5.0451zł 0.15%
  • EUR 4.5865zł 0.81%
  • CHF 4.281zł 0.85%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Spektakl słowno – muzyczny „Nasz papież” w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim
  Targi marki Festool w Lublinie. Przedstawią rozwiązania dla branży stolarskiej i budowlanej
  Nabór do drużyny cheerleaderek – Perełki Tytanów
  „Obieraczki kapuściane” w Muzeum Wsi Lubelskiej
  Uroczyste obchody 81 rocznicy masowego mordu w Szczuczkach