Sobota, 18 maja 202418/05/2024
690 680 960
690 680 960

Policjanci wraz z Konsulatem Generalnym Ukrainy w Lublinie opracowali poradnik z podstawowymi przepisami ruchu drogowego w Polsce

Policjanci z Lublina przy współpracy z funkcjonariuszami NOSG, Konsulatem Generalnym Ukrainy w Lublinie oraz Krajowym Centrum BRD opracowali przewodnik opisujący podstawowe przepisy ruchu drogowego obowiązujące w Polsce.

Po województwie lubelskim przemieszcza się wielu cudzoziemców zwłaszcza zza wschodniej granicy, a duża ich grupę stanowią obywatele Ukrainy. Niejednokrotnie są oni uczestnikami zdarzeń w ruchu drogowym, w tym tych najpoważniejszych w skutkach.

Mundurowi z Lublina swoje działania skierowali do kierowców z Ukrainy, którzy coraz częściej i liczniej odwiedzają Polskę. Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Lublinie wspólnie z funkcjonariuszami Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej, w porozumieniu z Konsulem Generalnym Ukrainy w Lublinie oraz Krajowym Centrum BRD opracowali przewodnik przybliżający i wskazujący podstawowe przepisy ruchu drogowego w Polsce.

Poruszona została w nim problematyka m.in.: ruchu pojazdów, dopuszczalnych prędkości, obowiązku jazdy w pasach bezpieczeństwa, telefonów komórkowych i właściwego oświetlenia. Policjanci WRD KWP przypominają również kto jest uprawniony do przeprowadzenia kontroli drogowej, w jakich okolicznościach można utracić prawo jazdy czy dowód rejestracyjny, jakie dokumenty należy okazać podczas kontroli drogowej oraz jakie konsekwencje łączą się z jazdą w stanie nietrzeźwości.

Podstawowe przepisy ruchu drogowego w Polsce. Poradnik dla obywateli Ukrainy/Основні правила дорожнього руху в ПольщіПосібник для громадян України

(fot. Policja Lublin)

4 komentarze

  1. A jak ten przewodnik będzie rozpowszechniany, przy okazji wystawiania mandatu? 🙂

    Pasowałby i przewodnik dla polskich kierowców, nie pic, dawac kierunkowskazy, nie rozjezdzac pieszych na przejsciu… I rowerzystom, pieszym, no normalnie prawie wszystkim, wychodzi na to.

  2. Ukraińce to powinny robić prawo jazdy od nowa w Polsce, jak można akceptować te papiery kupione za 500$ na upainie

    • od kiedy wymagany jest kod 95 w prawach jazdy zawodowych kierowców już nie ma możliwości kupna kwitu i legalnego zatrudnienia

  3. strona 17 błąd pierwsza pauza 15 druga 30 nie może być na odwrót!