Czwartek, 18 kwietnia 202418/04/2024
690 680 960
690 680 960

Wznowiono ruch pociągów na linii kolejowej Lublin Główny – Stalowa Wola. „W wyniku zdarzenia doszło do częściowego wykolejenia pociągu” (zdjęcia)

Po porannym zderzeniu auta osobowego z pociągiem przy ul. Tęczowej w Lublinie, przed godziną 11.00 wznowiono ruch na linii kolejowej nr 68 Lublin Główny – Stalowa Wola.

– Około godziny 10.40 wznowiono ruch pociągów po jednym torze na linii kolejowej nr 68 Lublin Główny – Stalowa Wola. W środę, 10 stycznia ok. godz. 8:25 na przejeździe kolejowo-drogowym kat. C w Lublinie, w pociąg Polregio relacji Kraśnik – Lublin Główny wjechał samochód osobowy. W wyniku zdarzenia doszło do częściowego wykolejenia pociągu. Na miejsce zarządca infrastruktury niezwłocznie skierował zespół techniczny. Urządzenia na przejeździe działały sprawnie. Ruch pociągów po torze nr 2 jest wstrzymany. Przyczyny zdarzenia wyjaśni komisja. Podróżni w pociągach i na peronach oraz na Portalu Pasażera – www.portalpasazera.pl. są informowani o aktualnej sytuacji i zmienionym czasie przejazdu – poinformowała nas Anna Znajewska-Pawluk ze zepołu prasowego PLK SA.

Ślisko przed przejazdem, mercedes uderzył w bok pociągu

Do zdarzenia doszło w środę rano na przejeździe kolejowym w rejonie skrzyżowania ul. Tęczowej z ul. Letniskową w Lublinie. Służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie, z którego wynikało, że pojazd osobowy zderzył się z pociągiem. Na miejscu interweniowała straż pożarna, zespół ratownictwa medycznego, policja oraz partol Straży Ochrony Kolei.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że mężczyzna kierujący mercedesem, jadąc od strony ul. Kukułczej w kierunku ul. Krężnickiej, nie wyhamował na śliskiej nawierzchni przed przejazdem kolejowym, a następnie uderzył w bok pociągu osobowego poruszającego się w kierunku dworca kolejowego Lublin Główny. Po zderzeniu mercedes wpadł do rowu pomiędzy torowiskiem a ul. Tęczową.

Na szczęście w zdarzeniu nikt poważnie nie ucierpiał. Mercedesem kierował młody mężczyzna, który został opatrzony na miejscu przez ratowników. Doznał on niegroźnego urazu ręki. Policjanci ustalają szczegółowe okoliczności wypadku. Do zdarzenia pośrednio przyczynił się stan nawierzchni przed przejazdem kolejowym, a także letnie opony w aucie.

10 komentarzy

 1. Dobrze, że nie wjechał rowerem, bo by forum się zwiesiło od wulgaryzmów. A tak, to był zwykły wypadek, którzy zdarza się nawet najlepszym.

 2. Ale zabytek.. to jakiś retro-pociąg?

 3. Stać na brzenczedesa, ale na zimówki i zimowy olej do głowy zabrakło

 4. 20 lat, mercedes i letnie opony? ukrak jak nic.

  • W Rosji i na Ukrainie montuje się wysuwane zapory przed przejazdami torami. Jak czytam to forum, to dochodzę do wniosku, że my nie zachód powinniśmy gonić, lecz brać przykłady we wschodu.

 5. Wniosek jest bardzo prosty mężczyzna kierujący mercedesem prawo jazdy zdał za tz. jajka.
  Nidy nie prowadził pojazdu w zimie.

  • „grześ” odpowiem ci tak: gó*no prawda.
   Codziennie na polskie ulice wyjeżdża tysiące kierowców, którzy przygotowując się do egzaminów wręcz „wykuli na pamięć” wszelkie przepisy.
   Zostali dobrze nauczeni przez instruktorów nauki jazdy oraz prawidłowo zdali egzamin.
   Chociaż faktycznie nie wszyscy za pierwszym razem 🙂
   Problem zaczyna się dopiero po uzyskaniu prawa jazdy.
   A tym problemem jest świadome łamanie przepisów PORD.
   Przepraszam ale nigdy nie uwierzę, że przykładowo kierowca przekraczający dozwoloną prędkość nie wiedział co oznacza znak taką prędkość ograniczający.
   Nie uwierzę, że kierowca wyprzedzający nie wie co oznaczają znaki nie tylko pionowe ale również poziome na jezdni.
   I w końcu (choć lista jest bardzo długa) nie uwierzę, że osoba posiadająca prawo jazdy nie wie co oznacza prowadzenie pojazdu w stanie po spożyciu alkoholu lub w stanie nietrzeźwości.
   Zdecydowana większość kolizji i wypadków nie jest spowodowana brakiem wiedzy o przepisach lecz świadomym ich łamaniem.

 6. Odśnieżanie przejazdów ktoś widział jak to wygląda. Letniskowa, Tęczowa przy Pszczelej koło kościoła. Tam jeżdżą ciężarowe, odśnieżony jeden pas. Nie posypane. Gdzie drogowcy?

 7. a gdzie służby drogowe – posypanie przed przejazdem mieszanką piask-solną

 8. kierowca pijany ciekawe ile zaplaci za naprawe pociaga 😀

Dodaj komentarz

Z kraju