Środa, 24 kwietnia 202424/04/2024
690 680 960
690 680 960

Wywrócone kajaki na rzece, interweniowali strażacy

Wczoraj przed południem na rzece Wieprz doszło do groźnego zdarzenia. Strażacy interweniowali w związku z informacją o wypadnięciu kilku osób z kajaków. Na szczęście nikomu nic poważnego się nie stało.

Do zdarzenia doszło w niedzielę około godziny 11.20 w Zawieprzycach w powiecie łęczyńskim. Strażacy otrzymali zgłoszenie, z którego wynikało, że doszło do wywrócenia kajaków na rzece Wieprz.

Na miejsce zdarzenia zadysponowano strażaków z Łęcznej, Spiczyna oraz zastęp ze Specjalistycznej Grupy Wodno-Nurkowej z JRG4 Lublin. Do działań strażacy ze Spiczyna wyjechali z łodzią ratowniczą.

– Po dojechaniu na miejsce uzyskaliśmy informacje, że osoby, które wypadły z kajaków są bezpieczne, nie wymagają pomocy medycznej jednak nie są w stanie dotrzeć do brzegu. Po zwodowaniu łodzi nasi strażacy ewakuowali do brzegu łącznie sześć osób – relacjonują druhowie ze Spiczyna.

Na szczęście w zdarzeniu nikt poważnie nie ucierpiał.

5 komentarzy

 1. Ile barów mieli w sobie… 3 promile?

 2. Oczywiście Niezależny Związek Zawodowy Grabarzy RP

  Na nieszczęście nikomu nic poważnego się nie stało.
  A grabarze to też ludzie, kredyty do spłaty mają, a klientów mało.

 3. jakie wodki piwka stosowali czy moze gines

 4. Miszczowie kajakarstwa tylko na zawody ich
  Łby jedne alkoholicy

 5. Co za sierotą trzeba być żeby mając kapok na sobie (każdy dostaje wypożyczając kajak) nie móc dostać się do brzegu. Może jeszcze selfie w między czasie i panika, bo telefon spadł do wody.

Dodaj komentarz

Z kraju