Sobota, 18 maja 202418/05/2024
690 680 960
690 680 960

Wysyp SMS-ów „od kuriera”. Dostałeś wiadomość od FedEx, uważaj gdyż to kolejne oszustwo

Przychodzą z różnych numerów, jednak ich treść jest podobna, do tego za każdym razem dołączony jest link. Oszuści się nie poddają i tym razem podszywają się pod firmę kurierską FedEx.

W ostatnich dniach mieszkańcy naszego regionu zalewani są wiadomościami, które sugerują, że została do nich wysłana przesyłka. Do SMS-a dołączony jest link, który ma pomóc w śledzeniu paczki. Niektóre z wiadomości sugerują, iż zostały wysłane przez FedEx, czyli znaną firmę zajmującą się właśnie dostarczaniem przesyłek kurierskich.

Tymczasem jest to kolejna zmasowana akcja oszustów, których celem w tym przypadku jest uzyskanie danych dostępowych do bankowości elektronicznej. Odbywa się to za pomocą złośliwego oprogramowania, które jest instalowane w telefonie po tym, jak niczego nieświadoma osoba zainstaluje rzekomą aplikację do śledzenia przesyłki. Wówczas mając odpowiednie hasła, oszuści opróżniają rachunki bankowe ze wszystkich oszczędności.

Tego typu aktywność oszustów przybiera na sile, gdyż w związku z pandemią koronawirusa zakupy zdalne stały się znacznie popularniejsze. Wiele osób po zamówieniu towaru przez internet oczekuje na przesyłkę i właśnie przestępcy starają się to wykorzystać.

(fot. lublin112, nadesłane – Weronika)

7 komentarzy

  1. Dostałem wczoraj 5 takich wiadomości. Już po pierwszym widać było że to próba wyłudzenia danych… Chociaż z mojego telefonu jedyne co się może udać to wyciągnięcie listy kontaktów ewentualnie treści smsów. Pozdrawiam myślących.

  2. dostalem wiele wiadomosci od zusu,że bede mial emeryture itd. to dopiero oszustwo,a w cale o tym nie piszecie!Z cala pewnoscia jest więcej poszkodowanych!

  3. No kurde bele po co było to całe rejestrowanie kart żeby teraz służby nie wiedziały kto wysyła smsa?????

  4. Do mnie codziennie przychodzą te smsy od dłuższego czasu. Dziwnie mnie tylko że każdy z innego nr.

  5. Mam to samo z 10 sms z rożnych numerów.