Wysyp fałszywych ukraińskich praw jazdy

Od początku 2021 roku funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej ujawnili już 39 fałszywych praw jazdy. „Lewe prawka” przedstawiane były w trakcie prowadzonych kontroli granicznych oraz drogowych.

W minioną sobotę funkcjonariusze straży granicznej z Lublina, podczas prowadzonej kontroli drogowej w Dorohuczy w powiecie świdnickim, zatrzymali 49-letniego obywatela Polski.

Mężczyzna poruszał się samochodem osobowym na szwajcarskich numerach rejestracyjnych. W czasie prowadzonej kontroli, posłużył się ukraińskim prawem jazdy. Podczas dalszych czynności, funkcjonariusze ustalili, iż dokument jest „fałszywką”.

W sprawie wszczęto postępowanie przygotowawcze, dotyczące posługiwania się fałszywym dokumentem. Dodatkowo, za kierowanie pojazdem silnikowym bez wymaganych uprawnień, mężczyznę ukarano mandatem karnym w wysokości 500 zł.

Kolejne fałszywe prawa jazdy zostały zatrzymane dzień później na drogowym przejściu granicznym w Dorohusku. Tym razem dokumentami posłużyli się dwaj obywatele Ukrainy. Mężczyźni w wieku 34 i 38 lat zostali zatrzymani, zaś w ich sprawach również wszczęto postępowania przygotowawcze dotyczące posługiwania się fałszywymi dokumentami. Cudzoziemcy po zakończeniu prowadzenia wobec nich czynności procesowych, zrezygnowali z dalszej podróży i powrócili na terytorium Ukrainy.

Tylko w tym roku funkcjonariusze NOSG, zatrzymali już 39 fałszywych praw jazdy.

(fot. SG)

16 komentarzy

 1. A czego innego się spodziewać po patologii z kraju trzeciego świata? Podrobione dokumenty to najmniejszy problem. Nielegalni imigranci z ukrainy niszczą polską gospodarkę, kradną pracę Polakom i zaniżają ich płace, roznoszą choroby; odrę, gruźlicę, hiv, asf, wszelkie możliwe weneryczne, napadają, kradną, mordują, przemycają broń, masowo wykupują mieszkania i kolonizują Polskę milionami bez żadnych ograniczeń. Nielegalni imigranci spoza Unii Europejskiej są traktowani w Polsce lepiej niż Polacy, a ogłupiali Polacy jeszcze ich wspierają i nazywają „braćmi”.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7509zł -0.68%
  • GBP 5.245zł 0.16%
  • EUR 4.5393zł 0.11%
  • CHF 4.0981zł -0.34%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Dzisiaj zaczynają się Wydziałowe Drzwi Otwarte UMCS
  W Lublinie odbędzie się kolejna edycja „Nocy Sów”. Tym razem w formie online
  W Chatce Żaka na żywo zagra Orkiestra św. Mikołaja
  Fabryka Piosenki dla zakochanych
  Przez świat. Spotkania z podróżą znów na żywo w Chatce Żaka!