Wjechał ciężarówką w latarnię i ogrodzenie. W chwili zatrzymania miał ponad 2 promile

Policjanci z Annopola zatrzymali kierowcę pojazdu ciężarowego, który wjechał w latarnię i ogrodzenie. W chwili zatrzymania mężczyzna miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Do zdarzenia doszło wczoraj około godziny 23. Policjanci otrzymali zgłoszenie, z którego wynikało, że kierowca ciężarowego volvo z naczepą wyjeżdżając na drogę publiczną uszkodził fragment ogrodzenia oraz latarnię.

Mundurowi z Kraśnika zauważyli opisywany pojazd na innej stacji. Podeszli do kierowcy i zauważyli, że mężczyzna miał problemy z utrzymaniem równowagi w pojeździe, czuć było również od niego silną woń alkoholu.

27-latek z powiatu opatowskiego przyznał się, że zaczepił pojazdem o ogrodzenie i latarnię. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie ponad dwa promile alkoholu. Na komendzie przebadano go ponownie celem ewentualnej retrospekcji, gdyż mężczyzna tłumaczył się, że spożywał alkohol dopiero po dojechaniu na stację. Pojazd posiadał widoczne uszkodzenia. 27-latka odebrała rodzina, a po ciężarówkę przyjechał właściciel. Trwa ustalanie szczegółowych okoliczności zdarzenia.

Jeżeli potwierdzi się, że mężczyzna kierował pojazdem w stanie nietrzeźwości, będzie musiał się liczyć z karą grzywny, ograniczenia albo pozbawienia wolności do lat 2, a także świadczeniem pieniężnym w kwocie pięciu tysięcy złotych oraz kosztami naprawy zniszczonej infrastruktury.

(fot. Policja Kraśnik)

7 komentarzy

 1. Oby tylko sad nie zabrał mu prawa jazdy. Niekarany, młody, żywiciel rodziny. Zamknąć można dopiero wtedy kiedy pijak kogoś zabije samochodem.

 2. I takie bydle 30 tonowym pojazdem mógł nie tylko udszkodzić latarnie i płot…on mógł pozabijać wielu ludzi, rozwalić dom. 15 lat kanalii w najcięższym więzieniu.

 3. Na uj więzienie, dożywotnio zabrać PJ + 50 000 kary i na wolność. Do kopania dołów też potrzeba ludzi z jego wykształceniem.

 4. a ja bym sprawę postawił tak – zaledwie 2 promile !!!!
  ciężarnym odwala na alkohol częściej niż się wydaje.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7374zł -0.8%
  • GBP 5.2571zł -0.55%
  • EUR 4.5316zł -0.29%
  • CHF 4.1413zł -0.14%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Noc Muzeów w Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie
  Noc Muzeów w Muzeum Narodowym w Lublinie
  Noc Muzeów w Ogrodzie Botanicznym UMCS
  Noc Muzeów w Muzeum Wsi Lubelskiej
  Pokrzywowy Jarmark Lubelski: Królować będą produkty z pokrzywą