Czwartek, 25 kwietnia 202425/04/2024
690 680 960
690 680 960

Wystawili ponad sto mandatów w jeden dzień. Wszystkie za przekroczenie prędkości

Wczoraj funkcjonariusze drogówki z Tomaszowa Lubelskiego przeprowadzili akcję „Prędkość”. Na brak zajęcia nie mogli narzekać.

W niedzielę funkcjonariusze drogówki z Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie Lubelskim przeprowadzili na drogach powiatu akcję „Prędkość”. Działania były ukierunkowane na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w szczególności przestrzeganie dozwolonej prędkości. Na brak pracy policjanci nie mogli narzekać, gdyż za przekroczenie dozwolonej prędkości wystawili aż 101 mandatów karnych.

Czterech z kierowców, za przekroczenie prędkości ponad 50 km/h w terenie zabudowanym, musiało od razu oddać swoje prawa jazdy. W miejscowości Przewale w gminie Tyszowce 22-letni mieszkaniec Łukowa jechał BMW w terenie zabudowanym 110 km/h. W Lubyczy Królewskiej zatrzymano 57-letniego mieszkańca Żyrardowa, który poruszał się z prędkością 105 km/h. Z kolei 33- letni mieszkaniec gminy Tomaszów jechał oplem przez miejscowość Wieprzów mając na prędkościomierzu 115 km/h.

Jednak rekordzistą okazał się 18- letni mieszkaniec Tomaszowa Lubelskiego. Policjanci zatrzymali go gdy jechał suzuki przez miasto z prędkością 115 km/h. Jak się okazało, prawo jazdy zdobył on w ubiegłym miesiącu. Teraz, tak jak pozostali trzej kierowcy, otrzymał 400 złotych mandatu i przez najbliższe trzy miesiące nie będzie mógł kierować pojazdami.

(fot. lublin112)
2016-05-16 23:24:44

22 komentarze

 1. Borys (oryginał)

  Proponuję akcję: wyprzedzanie i omijanie na przejściach dla pieszych. W Lublinie gwarantuję 100 mandatów w godzinę.

  • jestem za

  • I to na kazdym przejsciu dla pieszych

  • Ale „swoim” też muszą wystawiać mandaty a nie tylko pouczenia! Nieraz widziałem radiowozy wyprzedzające na przejściu czy przekraczające dozwoloną prędkość.

  • stop pomówieniom

   Takie kontrole sa od dawna prowadzone na terenie Lublina. Min na wysokości targu na Wileńskiej, na Zana na wysokości sklepu Hollybut i na Leonarda. Codziennie tam widuję policję która obserwuje jak piesi będący na przejsciu sa omijani przez auta

 2. Juz się tym zajmują. stoją m.in przy przejściu Nadbystrzycka/ Brzeskiej, Jana Pawła II przy kościele i Jana Pawła II z Tymiankową (tam gdzie często suszą ) Pan Oszust ma dobre oko na te wykroczenia 🙂

 3. „za przekroczenie prędkości ponad 50 km/h w terenie zabudowanym, musiało od razu oddać swoje prawa jazdy.” Musiało? Raczej oddali je z własnej woli. Państwo nigdy nie uczyło swoich obywateli znajomości prawa, co teraz wykorzystują do zarabiania.. Radzę poczytać proszę Państwa.

  • Potwierdzam. Wystarczy się w tym odrobinę orientować i przy przekroczeniu prędkości o 50 km/h wcale nie trzeba oddawać prawa jazdy. 🙂

 4. Nie można karać dwa razy za to samo wykroczenie. Weźmie sie ktoś wreszcie za to?!.

  • Dlaczego „ktoś” ma się za to brać? Zawsze możesz z Kijowskim zorganizować jakiś marsz.

  • Chłopie, chyba za dużo gazet czytasz; jeśli ktoś jedzie na podwójnym gazie to jest mu zatrzymane prawo jazdy, ale też jest kierowana sprawa do sądu i tam zwykle jest nałożona na kierowcę kara finansowa. Jeśli ktoś coś zdewastuje to pokrywa koszta przywrócenia do stanu poprzedniego, ale też nakłada się na niego mandat lub karę w zawiasach. Nie przekraczaj prędkości to nie zostaniesz dwa razy ukarany.

 5. Jako, że policja ost. zbyt często bezpodstawnie odbiera prawa jazdy trzeba im utrudniać to w prosty sposób. Nie przyznajcie sie, ze macie przy sobie dokument, lub wyróbcie sobie odpis notarialny prawa jazdy i niech wtedy głowkuje pan władza co z tym fantem zrobić. Jezeli nawet bedzie straszył 50 zł mandatem za brak dokumentu to i tak lepsze to od zatrzymania prawa jazdy.

  • Kombinuj tak dalej to wyrośniesz na wielkiego, ale głupiego człowieka 😆

   • Lepiej kombinować i zatrzymać przy sobie prawo jazdy. Wystarczy powiedzieć, że się nie ma dokumentu przy sobie i policja nie może prawka zabrać. Dostaje się o 50 złotych większy mandat i nie można kontynuować jazdy. A prawko zostaje.

    • Ja byłbym raczej za tym, żeby ci to prawo jazdy jednak zabrali, może wyleczyło by cię to ze świrowania na drodze

 6. Powinna być akcja rowerem po ścieżce, drodze a nie po chodniku.

  • Dokładnie masz racje bo jak jedzie na ciebie para debili na rowerze to nawet nie ma gdzie spierniczać.Jeszcze se wsadza słuchaweczki zamiast w d…e to w uszy i udają że nie słyszą i nie widzą.Trzeba w reklamówce 1-kilogramowy odważnik nosić jako obciążenie.

  • Teraz pomyśl, wyjeżdżam że ścieżki rowerowej na wysokości ul. Piłsudskiego, na ulicę nie mogę wyjechać żeby jechać do nadbystrzyckiej ponieważ jest podwójna ciągła, ścieżka się urywa więc jestem zmuszony jechać chodnikiem!

 7. sędzia (nie) sprawiedliwy

  no dobra a w dni powszednie co oni robią?? akcja raz na ile a później się dziwić że czyta się na 112 o wypadkach, potrąceniach, ecetera

  • Co prawda to prawda. Na moją wiedzę, drogówka byłaby w stanie w ciągu miesiąca zrobić porządek na drodze, ale albo nie chce, albo nie potrafi.

 8. Jak zwykle kilku idiotów ma problem i kombinuje. Takim powinno odebrać się uprawnienia dożywotnio. Zgodnie z przepisami na pewno nie jeżdżą, skoro ich tak to zbieranie i „podwójne” karanie boli.

 9. Widzę że koledzy mało się orientują jak Policja zatrzymuje to prosi o dokumenty prawo i jazdy i ttd. dopiero potem podają powód zatrzymania i wynik z suszarki gdy trzymają kwity w rękach to możesz sobie powiedzieć że nie masz przy sobie prawka. pocwaniakowałeś już na forum ? przejdź do rzeczywistości. A faktycznie trzykrotnemu karaniu jestem przeciwny : punkty, mandat i prawko = 3 krotna kara za jedno wykroczenie

Z kraju