Wysłał wiadomość, że w sądzie jest bomba. Zajmie się nim psychiatra

Policjanci ustalają, co kierowało mężczyzną, który wywołał fałszywy alarm bombowy. Istnieje podejrzenie, że jest on niepoczytalny.

W poniedziałek około godziny 12 w Sądzie Rejonowym w Zamościu odebrano maila, którego nadawca informował o podłożeniu na terenie obiektu ładunku wybuchowego. Zgodnie z procedurami wszczęte zostały odpowiednie w tego typu sytuacjach czynności. Na miejscu pojawiła się policja, straż pożarna oraz zespół ratownictwa medycznego. Funkcjonariusze przystąpili do przeszukiwania pomieszczeń, a jednocześnie ustalania autora wiadomości.

Zadecydowano również, że nie będzie ewakuacji pracowników oraz znajdujących się w środku innych osób. W budynku nie znaleziono nic podejrzanego. Funkcjonariuszom szybko udało się też ustalić, kto powiadomił o nieistniejącym niebezpieczeństwie. Mieszkaniec powiatu krasnostawskiego niebawem został zatrzymany.

Ponieważ ciężko było z nim nawiązać logiczną rozmowę, dodatkowo mundurowi ustalili iż mężczyzna cierpi na zaburzenia, zapadła decyzja o przewiezieniu go do szpitala. Tam przejdzie obserwację psychiatryczną.

(fot. lublin112 – zdjęcie ilustracyjne)
2018-08-22 19:19:40

Zobacz również

4 komentarze

  1. Czubków jest pod dostatkiem jeśli ktoś nie wierzy wystarczy odwiedzić szpital psychiatryczny. Niepoczytalny ale komputer umie obsługiwać i wie do kogo e-maila wysłać na jaki adres???

    • Po pierwsze na oddziałach psychiatrii przebywają pacjenci, czyli ludzie chorzy a nie „czubki”. Po drugie niepoczytalny nie rozumie konsekwencji swego postępowania, ale nie oznacza to, że jest analfabetą. Osiągnąłeś człowieku poziom intelektualnego dna i szczyt prymitywizmu. Gratuluję.

  2. właśnie ! Może on ” musi „cierpieć na niepoczytalność ?

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Klimat mazurskich jezior w Opolu Lubelskim, czyli impreza „Szanty i ryby”
Żniwowanie w skansenie: W lnianych strojach i z kosami w dłoniach ruszą do pracy
Pokazy symulatora dachowania oraz wystrzału poduszki powietrznej
Koncert Marcina Stycznia w Parku Dźwięków. Będą też zajęcia o ziołach
Muzyka, leżaki, jedzenie, kawa i napoje: Chillout Festiwal 2021