Wtorek, 16 kwietnia 202416/04/2024
690 680 960
690 680 960

Wyprzedzanie przed przejściem dla pieszych doprowadziło do tragedii. Nie żyje 72-latek (zdjęcia)

21-letnia mieszkanka gminy Łuków bezpośrednio przed przejściem dla pieszych wyprzedzała inne pojazdy. W ostatniej chwili zauważyła przed swym autem pieszego. Mężczyzna zginął na miejscu.

Policjanci ustalili już szczegóły tragicznego w skutkach wypadku, jaki miał miejsce wczoraj w Łukowie. Jak już informowaliśmy, we wtorek około godziny 10:30 na al. Wojska Polskiego, na przejściu dla pieszych na wysokości ogródków działkowych „Kamieniak”, pieszy został potrącony przez samochód osobowy. Na miejscu interweniowała straż pożarna, zespół ratownictwa medycznego oraz policja.

Jak wyjaśnia asp. szt. Marcin Józwik z Komendy Powiatowej Policji w Łukowie kierująca samochodem marki Ford 21-letnia mieszkanka gminy Łuków bezpośrednio przed przejściem dla pieszych wyprzedzała inne pojazdy. W ostatniej chwili zauważyła pieszego przed swym autem, jednak nie zdążyła wyhamować i wjechała w prowadzącego rower mężczyznę, który prawidłowo przechodził przez jezdnię. Niestety, w wyniku wypadku 72-letni mieszkaniec Łukowa doznał poważnych obrażeń ciała i zmarł na miejscu zdarzenia.

Na miejscu przez kilka godzin prowadzone były policyjne czynności, które nadzorował prokurator. Ustalane są szczegółowe okoliczności wypadku. Biegli mają też określić m.in. z jaką prędkością jechała kobieta.

Wyprzedzanie przed przejściem dla pieszych doprowadziło do tragedii. Nie żyje 72-latek (zdjęcia)

Wyprzedzanie przed przejściem dla pieszych doprowadziło do tragedii. Nie żyje 72-latek (zdjęcia)

(fot. policja, Stanisław Pogotowie)

22 komentarze

  1. Prędkość z jaką jechała będą ustalać ,w jakim celu się pytam ? Wina ewidenta i żadnych okolivznosci łagodzących nawet gdyby jechała poniżej dozwolonej 50tkli

  2. Panie władzo, ja wyprzedzałam?
    Ja jechałam swoim pasem, a że ten obok zatrzymał się przed pasami, to przejechałam obok.
    Gdzie tu wyprzedzanie?

  3. Zamiast do więzienia proponuje wsadzić ja do ruskiego burrrrr….

Z kraju