690 680 960

Podczas wyprzedzania potrącił 13-latkę na rowerze. Interweniował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego

We wtorek w Firleju doszło do potrącenia 13-letniej rowerzystki. Poszkodowana nastolatka została przetransportowana do szpitala śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Do wypadku doszło wczoraj przed godziną 18 na ul. Cmentarnej w Firleju w powiecie lubartowskim.

Policjanci pracujący na miejscu zdarzenia wstępnie ustalili, że kierujący pojazdem marki BMW podczas manewru wyprzedzania najechał na skręcającą w lewo rowerzystkę.

Na miejscu interweniowały służby ratunkowe. 13-letnia cyklistka została przetransportowana śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala w Lublinie.

Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Policjanci ustalają dokładne okoliczności wypadku.

2018-05-23 14:09:36
(fot. Ilustr. Lublin112.pl)

16 komentarzy

 1. Znowu BMW

  • A cyklistka była ustawiona na środku jezdni, czy skręcała od krawężnika nie wystawiając ręki i nie upewniwszy się że jej nic nie wyprzedza?

   • A czy wyprzedzający zachował wymaganą odległość od wyprzedzanego rowerzysty i czy wyprzedzanie odbywało się w miejscu dozwolonym?
    Jakby źle czy skrajnie nieodpowiedzialnie zachowała się ta dziewczyna na rowerze – to 13-letnie dziecko na rowerze to osoba wobec, której niewątpliwie należy zachować szczególną ostrożność i zasadę ograniczonego zaufania.

    • do "Franio" (sranio)

     Uczestników ruchu nie dzieli się wg wieku głupawy trollu. Jeśli wyprzedzający jechał z nadmierną prędkością powinien ponieść karę, jeśli małoletnia nie bacząc na nadjeżdżający pojazd skręciła w lewo to powinna ponieść karę!

    • Napewno nie bylo to wyprzedzanie w dozwolonym miejscu bo wyprzedził a raczej próbował na skrzyżowaniu

    • Franiu tak bardzo kochasz prawo ruchu drogowego, więc dobrze wiesz, że osoba zmieniająca kierunek jazdy powinna się upewnić czy może ten czyn wykonać nie stwarzając zagrożenia. Nie ważne czy miała 10 lat czy 18 czy 78, porusza się po drodze, więc prawo ruchu drogowego powinna znać i się do niego stosować. Ograniczone zaufanie jak ma zadziałać w tym przypadku? Kierujący ma czekać aż cyklistka do celu dojedzie?

     • A ty jesteś pewien że 10-cio latka nie stosowała się do prawa o ruchu drogowym że tak piszesz? Pisze dokładnie ze najechał na skręcającą a nie zamierzającą skręcić.Czyli wjechał na pas na którym już się znajdowała cyklistka.

 2. Oby z tego wyszła…

 3. Cyklistki i cyklisci w roznym wieku maja ogromny problem ze skretem w lewo. Najczesciej z prawej krawedzi i nie zjezdzaha do srodka jezdni. Powodzenia … sami pakuja sie w klopoty

  • Zgadza się. Bo to to jest bardzo trudny manewr. Wpierw należy zmienić pas na bliższy środku jezdni (którym znacznie szybciej poruszają się inne pojazdy). Wcześniej oczywiście należy upewnić się czy można. To wszystko z wyciągniętą w lewo rękę. Później zmniejszyć prędkość lub zatrzymać się by przepuścić pojazdy z naprzeciwka. W międzyczasie jeszcze upewniając się, czy nie jest się wyprzedzanym z lewej strony.
   Samochodem test trudno to wszystko zrobić jednocześnie (bo często dochodzi do takich wypadków) – a na rowerze ma się tylko wolną jedną rękę (druga to kierunkowskaz), ciągle trzeba utrzymywać równowagę i ciągle obracać mocno głową na boki rozglądając się co się dzieje z tyłu, bo w w lusterkach (o ile rower jest w nie wyposażony) niewiele widać.
   Gdy dojdą jeszcze koleiny na drodze, duży ruch, albo hamowanie na zjeździe – taki manewr jest bardzo trudny i niebezpieczny. A dla dzieci czy osób starszych – niemożliwy do prawidłowego wykonania.

  • Bo zjeżdżanie rowerem do środka jezdni jest cholernie ryzykowne. Nigdy nie wiadomo, kto jedzie z tyłu.

 4. Naprawdę sprawdzali stan trzeźwości 13 latkii???

 5. Jazda rowerem między samochodami nie jest na szczęście obowiązkowa, trudno boisz się to nie jedź.

 6. B M W – Będziemy Mieć Wypadek

 7. Przed tą dziewczyną jechała rowerzystka, która zdążyła w lewo skręcić. Dziewczyna nie upewniła się, czy ona też ma taką możliwość, nie wyciągnęła ręki, żeby to zasygnalizować i do tego jechała ze słuchawkami. Bez winy nie jest. A że kierowca wyprzedzał na skrzyżowaniu – tam ciężko nie wykonywać tego manewru z uwagi na stojące przy sklepach samochody.

Kursy walut

 • USD 4.4492zł -0.93%
 • GBP 5.461zł 0.08%
 • EUR 4.685zł -0.09%
 • CHF 4.7576zł -0.01%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Mikołajkowe szkolenie dla kierowców w ODTJ
Mikołajki z myślą o seniorach i osobach z niepełnosprawnościami
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
A może tak w ostatnim miesiącu roku warto odwiedzić Teatr Muzyczny? Sprawdź!
Mikołajki w VIVO! Lublin