W samych slipkach chodził po torach. Po dwukilometrowym biegu, w ostatniej chwili uratowali mu życie

Sekundy dzieliły od śmierci pijanego, prawie nagiego 36-latka, który postanowił pospacerować sobie po torach. Na szczęście błyskawiczna reakcja policjantów i kolejarzy sprawiła, że mężczyznę udało się ściągnąć ze szlaku kolejowego tuż przed nadjeżdżającym pociągiem.

Wszystko wydarzyło się w środę nad ranem w Białej Podlaskiej. Około godziny 4 dyżurna obsługująca przejazd kolejowy na ul. Lubelskiej w ciągu drogi wojewódzkiej nr 812 Biała Podlaska – Wisznice, zauważyła mężczyznę w samych slipkach, który spacerował po torach. Na zwróconą mu uwagę, zaczął uciekać nie opuszczając szlaku kolejowego.

Ponieważ niebawem miał nadjechać pociąg, powiadomiona została policja, oraz wdrożono procedury bezpieczeństwa. Rogatki na przejeździe zostały opuszczone a także uruchomiono sygnał, mający zaalarmować maszynistów, aby zatrzymali pociąg.

Z kolei policjanci, którzy po chwili pojawili się na miejscu, udali się pieszo w kierunku, w którym oddalił się mężczyzna. Szybko go zauważyli i ruszyli za nim w pościg. Prowadzony on był przez dwa kilometry. Kryminalnym w ostatniej chwili udało się dopaść golasa.

Ściągnęli go z torów kilka metrów przed nadjeżdżającym pociągiem. Desperat został przewieziony do bialskiej komendy. Badanie alkomatem wykazało, że 36-latek miał ponad promil alkoholu w organizmie.

Został umieszczony w policyjnej celi, gdzie trzeźwieje. Funkcjonariusze, którzy ruszyli w pieszą pogoń za mężczyzną, na co dzień pracują w wydziale do zwalczania przestępstw przeciwko mieniu. Jak nas poinformowano, jeden z nich już ma na swoim koncie akcję, w której także uratował życie innej osobie.

(fot. lublin112 – zdjęcie ilustracyjne)
2018-05-23 15:20:56

Zobacz również

8 komentarzy

 1. Ok brawo , ale 2 km to chwilę się biegnie więc pociąg można było zatrzymać w tym czasie i na spokojnie go dopaść tzn golasa dopaść.

 2. No i po co się pytam?

 3. Po co jakieś naklejki naklejać na przejazdy skoro i policja i pracownicy kolei wiedzieli o niebezpiecznej sytuacji, a mimo to mało nie doszło do wypadku? Niby wszyscy wiedzieli a o mały włos od tragedii to albo to ktoś podrasował albo tak działa system na kolei…

 4. Chcial sobie zrobić z pupy przejazd kolejowy

 5. Pewnie myślał, że wchodzi po stopniach na klatce schodowej w wieżowcu.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7336zł -0.03%
  • GBP 5.2657zł 0.08%
  • EUR 4.5285zł -0.05%
  • CHF 4.1567zł -0.08%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Nad Zalewem Zemborzyckim odbędzie się Zielona Gra Miejska
  Przestrzenie Teatru na scenie Muszli Koncertowej i w Wirydarzu Centrum Kultury
  Małe Inne Brzmienia już za dwa tygodnie
  Jarmark Lubelski zaprasza na starcie serów polskich i włoskich
  Spotkanie pokoleń upamiętniające 77 rocznicę pobytu i walk 27 Wołyńskiej Dywizji Piechoty AK w ramach akcji „Burza” na Lubelszczyźnie