Środa, 24 kwietnia 202424/04/2024
690 680 960
690 680 960

Wypadek z udziałem nietrzeźwego pieszego

W minioną środę po południu w Kłoczewie doszło do wypadku drogowego z udziałem nietrzeźwego pieszego. Poszkodowany mężczyzna został przetransportowany do szpitala.

Do zdarzenia doszło w minioną środę około godziny 16:30 w Kłoczewie w powiecie ryckim. Służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o potrąceniu pieszego na ul. Długiej.

Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu wynika, że kierujący oplem jadąc w kierunku Ryk w pewnym momencie zauważył na jezdni mężczyznę. Kierujący nie zdążył zahamować i potrącił pieszego. Jak się okazało po przeprowadzonym badaniu trzeźwości, 60-latek miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu.

Poszkodowany mężczyzna został przetransportowany do szpitala przez zespół ratownictwa medycznego. Policjanci ustalają szczegółowe okoliczności wypadku.

(fot. Policja Ryki)

5 komentarzy

  1. Jeśli 60-latek miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu, to trzeźwy kierowca powinien dostać chociaż 55+, jako nagrodę za wyeliminowanie opoja z jezdni.

  2. Jeżeli winnemu potrącenia na PdP, jest pieszy, bo mógł poczekać, a wszystkie pojazdy przejadą, to przy potrąceniu poza PdP winnym powinien być uznany kierujący, bo mógł poczekać, aż wszyscy piesi przejdą przez jezdnię.

    • Franiu, już po 10 a Ty jeszcze leków nie brałeś? Jedziemy do Ciebie juz z kaftanem w takim razie.

      • Zapomniałem znaku zapytania umieścić na końcu. Ale byłbym wdzięczny, gdybyś mógł mi odpowiedzieć na zadane pytanie? Wezmę leki i spokojnie dam się zakaftanić.

Z kraju