Tragiczny wypadek na przejściu dla pieszych. Poszkodowana kobieta zmarła w szpitalu (zdjęcia)

Wczoraj na jednym z przejść dla pieszych w Międzyrzecu Podlaskim doszło do tragicznego w skutkach wypadku drogowego. Nie żyje starsza kobieta potrącona przez 28-latkę kierującą skodą.

Do wypadku doszło w czwartek około godziny 7:20 na ulicy Partyzantów w Międzyrzecu Podlaskim w powiecie bialskim. Służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o potrąceniu pieszej przez pojazd osobowy

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierująca osobową skodą 28-letnia mieszkanka Międzyrzeca Podlaskiego potrąciła przechodzącą przez oznakowane przejście dla pieszych 77-latkę. W chwili zdarzenia kierująca autem była trzeźwa.

Poszkodowana piesza z obrażeniami ciała została przetransportowana do szpitala. Tam niestety w wyniku odniesionych obrażeń zmarła. Policjanci ustalają szczegółowe okoliczności tego tragicznego wypadku.

(fot. Policja Biała Podlaska)

Zobacz również

46 komentarzy

 1. Chociaż znak D-6 jest znakiem informacyjnym, to kierowcy powinni go traktować, jako znak ostrzegawczy. Ostrzega on przed poważnymi konsekwencjami w przypadku rozjechania kogoś znajdującego się tuż za tym znakiem. Ta 28-latka się o tym przekona na własnej skórze.

  • Co po błyszczącym, odblaskowym, białym prostokącie, skoro pieszy może być ubrany na ciemno?

   • A co to kogo obchodzi w co jest ubrany pieszy? To kierowca ma uważać, a w razie niedostatecznej widoczność, dostatecznie zwolnić, do prędkości umożliwiającej zatrzymanie przed pdp.

 2. Nie zdziwiłbym się gdyby się okazało, że kobieta za kierownicą pisała sobie eska na telefonie.

  Nikogo nie oceniam, niech służby to wyjaśnią ale to co widzę co dzień na ulicach to jest szok, co drugi kierujący autem z telefonem w dłoni.

  • Nie przesadzaj. Choć sam kilka razy poruszałem ten problem, i nie raz pisałem, że zdarza mi się dostrzec nawet kolejno 3 czy 4 kierujących z telefon przy twarzy, to jednak ogólnie szacuję, że „tylko” 10-20% kierujących korzysta aktualnie z telefonu.
   Jeżeli jedzie się powiedzmy 30 minut, to poza wyjątkami nie da się ciągle rozmawiać przez telefon.

 3. Raport NIKu mówi, że 80-90% kierujących przekracza prędkość w rejonie PdP. A tymczasem rozdaje się odblaski, czy rysuje piktogramy itp., zamiast ustawiać fotoradary, np. pod szkołą.
  Odblaski głupie nie są, należy z nich oczywiście korzystać, ale czy dziecko, które zapomni, albo zgubi odblask, nie ma prawa do bezpiecznego przejścia przez jezdnię?

 4. mam pytanie dla.. nieśmiertelnych.. ile wynosi droga hamowania przy 50 km ? i nie czy on mnie widział tylko czy zdąży wyhamować !!

  • A możesz wytłumaczyć dlaczego akurat w tym przypadku wspominasz o prędkości 50km/h?
   Czy z taką prędkością można przejeżdżać przez PDP w obszarze zabudowanym?
   Kierowcy nie obowiązują przepisy bo jest „mocniejszy” od pieszego?

 5. Gdyby dzbanica zatłukła babcię kijem bejsbolowym albo zadźgała ją nożem, to dostałaby 25 lat albo dożywocie.

  Ale ona ją zamordowała przy użyciu samochodu, więc nie ma o czym mówić, można się rozejść. Będzie odegranie roli wielce skruszonej i płacz na sali sądowej i skończy się na zawiasach, bo przecież zabójczyni „nie można niszczyć życia”.

  To że takie podejście niszczy życie kolejnym ofiarom wypadków i ich rodzinom, to już nikogo nie obchodzi. Tu jest Polska – tu współczuje się oprawcy, a nie ofierze.

 6. Polska to kraj, który chroni życie od poczęcia do naturalnej śmierci pod kołami samochodu.

  • Lewica to taki stan umysłu. Poza tym próżno tam szukać normalnych ludzi, wariatów i homosiów jednak aż nadto.

 7. Ewidentnie ofiara nowych przepisów ,która uwierzyła że jak ma pierwszeństwo to może śmiało i bez obaw przechodzić przez każde pdp a wszystkim za kółkiem poprawi się wzrok i zaczną myśleć
  ….

 8. Gdyby wszystkie ofiary na przejściach uważnie obserwowały drogę podczas przechodzenia ,to zdecydowana większość z nich by żyła

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Kaufland wraz z partnerami – LUX MED i Geneva Trust zapraszają mieszkanki województwa lubelskiego do udziału w bezpłatnym badaniu mammograficznym
Kiermasz Bożonarodzeniowy Podmiotów Ekonomii Społecznej
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Weź udział w „Wampiriadzie”! Przyjdź i oddaj krew