Wypadek w Kalinówce. Na skrzyżowaniu wyjechał wprost przed nadjeżdżające auto dostawcze (zdjęcia)

Jedna osoba została poszkodowana w zderzeniu dwóch pojazdów w podlubelskiej Kalinówce. Na miejscu pracują policjanci. Droga jest częściowo zablokowana, jednak z uwagi na niewielki ruch pojazdów, nie ma większych utrudnień z przejazdem.

Do zdarzenia doszło w środę przed godziną 7 na ul. Chmielnej w Kalinówce. Na skrzyżowaniu z drogą serwisową trasy S12/17 zderzyły się dwa samochody: osobowy i dostawczy. Na miejscu interweniowała straż pożarna, zespół ratownictwa medycznego oraz policja.

Jak wstępnie ustalono, kierujący toyotą mężczyzna wyjeżdżał z drogi serwisowej. Wymusił pierwszeństwo przejazdu na kierowcy dostawczego mercedesa, który poruszał się od strony Świdnika i zjeżdżał z wiaduktu. W wyniku tego doprowadził do zderzenia obu pojazdów.

W zdarzeniu poszkodowana została jedna osoba. Pasażera toyoty przetransportowano do szpitala. Na miejscu pracują policjanci, którzy ustalają szczegółowe okoliczności wypadku. Nie ma większych utrudnień w ruchu.

(fot. lublin112, nadesłane)

Zobacz również

8 komentarzy

 1. Tu notorycznie wyjeżdżają auta i ich kierofffcy, nie zwracając uwagi na zjeżdżających z wiaduktu. To chyba ślepe przekonanie że każdy zjeżdżający będzie skręcał w serwisówkę. A niestety ja 4 razy dziennie tamtędy przemieszczam się i niemal codziennie ktoś wymusza.

  • A ja jezdze z 8 razy dziennie no i tam trzeba uważać niestety.
   Najgorzej jest jednak przy wyjeździe w lewo na dwupasmowke. Bo LSW LKS LZA pomimo znaku 60km/h i przejścia dla pieszych rzadko kiedy jadą mniej niż 100. Mogliby tam zrobić pas włączający do ruchu albo przynajmniej fotoradar postawić żeby kreatyny wolniej jeździły.

  • Święta prawda, z drugiej strony często brak kierunkowskazu jest u zjeżdżających z wiaduktu i wjeżdżających w serwisówkę, wszystko nie tak jak trzeba.

  • Co wy za głupoty opowiadacie? Od lat jeżdżę tamtędy kilka razy dziennie i jakoś ani razu nie widziałem, żeby ktoś zjeżdżając z wiaduktu nie włączył kierunkowskazu skręcając w prawo albo żeby był jakiś problem po zjeździe z wiaduktu ze skrętem w lewo w dwupasmówkę. Może czas przesiąść się na rower jeśli normalny ruch uliczny jest dla was za trudny.

   • Ben, Fletowi chyba chodzi o dwupasmówkę już do Lublina, czyli o zakręt przy orlenie, gdzie było już masa kolizji i wypadków i faktycznie jest to dość niebezpieczne skrzyżowanie właśnie przez pędzących kierowców. Całe szczęście, że do tej pory nie doszło tam do potrącenia, jednak wystarczy spojrzeć jak przechodnie przechodzą przez to przejście, czyli dosłownie biegiem…

   • Nie Beniu… Nie będziemy jeździć rowerem tak jak Ty

 2. Od kiedy to kierowcom przeszkadzają wykroczenia/wymuszenia innych kierowców? Znając trochę tutejsze forum, można odnieść wrażenie, że przepisy dotyczą tylko pieszych oraz rowerzystów, bo te ograniczające kierujących samochodami są bez sensu.

 3. zabrać ślepemu PJ

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Zaproszenie na otwarcie Izby Pożarnictwa OSP Bełżyce
Strefa gier – biblioteka otwiera się dla graczy
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Święto teatru studenckiego w Chatce Żaka!
Wirtualne spotkanie z Kombatantem AK i NZW ppor. Włodzimierzem Korsakiem