Czwartek, 29 lutego 202429/02/2024
690 680 960
690 680 960

Wypadek podczas przejażdżki ciągnikiem po ośnieżonym polu. Jedna osoba trafiła do szpitala (zdjęcia)

Jedna osoba w szpitalu, to finał przejażdżki ciągnikiem po ośnieżonym polu. Kierujący pojazdem miał w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu.

Do zdarzenia doszło w miniony weekend na terenie gminy Wilkołaz w powiecie kraśnickim. Zespół ratownictwa medycznego interweniował na jednej z posesji, gdzie pomocy medycznej wymagał 30-letni mężczyzna. Z uwagi na obrażenia ciała trafił on do szpitala.

Policjanci interweniujący na miejscu ustalili, że 30-latek doznał obrażeń podczas przejażdżki ciągnikiem rolniczym, którą zafundował sobie po ośnieżonym polu wspólnie z członkiem rodziny. Kiedy 30-latek podziwiał w czasie jazdy zimowe widoki stojąc na schodku do kabiny ciągnika, w pewnym momencie spadł na zaśnieżone pole. O własnych siłach doszedł do domu wspólnie z innym domownikiem.

Jak się później okazało, obrażenia były na tyle poważne, że konieczne było wezwanie zespołu ratownictwa medycznego. Badanie alkomatem 25-latka kierującego pojazdem wykazało, że miał on w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu. Trwa teraz postępowanie w tej sprawie. Funkcjonariusze ustalają szczegółowe okoliczności tego zdarzenia.

Jeżeli potwierdzi się, że miało miejsce naruszenie zasad bezpieczeństwa w ruchu lądowym i spowodowanie nieumyślnie wypadku, w którym inna osoba odniosła obrażenia ciała w takim wypadku, mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.

Wypadek podczas przejażdżki ciągnikiem po ośnieżonym polu. Jedna osoba trafiła do szpitala (zdjęcia)

(fot. Policja Kraśnik)

2 komentarze

  1. znowu jakaś niedorajda życiowa , kto stoi nagięty na schodkach . Jak się jest nawalonym to się stoi na belce poprzecznej za kabiną i to jest pewne i bezpieczne !

  2. Widziałem jak ciagnik 30 ciągnoł sznur sanek 7 szt. moźna , moźna , wiem źe to zabronione ale gdy się robi z głową , to dzieci mają radochę , kiedyś były inne okazje , czepiano się furmanek , sań które ciągneły konie.

Z kraju

Polityka i społeczeństwo