Środa, 24 kwietnia 202424/04/2024
690 680 960
690 680 960

Wypadek na ruchliwym skrzyżowaniu w centrum Lublina. Rowerzysta trafił do szpitala (zdjęcia)

Policjanci z Lublina ustalają okoliczności wypadku drogowego z udziałem rowerzysty w centrum Lublina. Jedno ze skrzyżowań jest częściowo zablokowane.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek po godzinie 13.00 na skrzyżowaniu ul. Narutowicza z ul. Okopową oraz ul. Mościckiego. Służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o zderzeniu auta osobowego z rowerzystą. Na miejscu interweniował zespół ratownictwa medycznego oraz policja.

Jak nam przekazano w zdarzeniu udział brały dwa pojazdy – rower oraz auto osobowe. Poszkodowany rowerzysta z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala.

Obecnie policjanci ustalają szczegółowe okoliczności zdarzenia. Skrzyżowanie jest częściowo nieprzejezdne, występują spore utrudnienia w ruchu, które mogą potrwać do godziny 15.30.

Zdjęcia: nadesłane Bartosz i Agnieszka

16 komentarzy

 1. Sezon kalek i trupów rowerowych uważam za otwarty.

 2. Kolejna łamaga na rowerze bez znajomości przepisów i egzaminu. A tak ogólnie jazda rowerem w zimowych warunkach po drodze powinna być zabroniona.

 3. Rowerzysta czy chodnikowiec?

 4. Kto normalny w zimie jeździ na rowerze.

  • Mało osób jeździ w zimie na rowerze. Ale jeszcze mniej osób jeździ otwartym kabrioletem albo motocyklem.

 5. Czyżby kolejni autkowcy uważający, że prawo jazdy stawia ponad PoRD i zwalnia z jego przestrzegania? Siedziało się w autku i zignorowało sygnalizację czy patrzyło w telefonik?

  • Gdybyś znał to forum, to być wiedział, że Kierowca (w odróżnieniu od innych) ma prawo się: zagapić, być zamyślonym, roztargnionym, zmęczonym, albo czegoś/kogoś nie zauważyć.

 6. Ciekawe czy ten pojazd to rzeczywiście jeszcze rower, czy już motorower elektryczny. To, że coś wygląda jak rower, nie znaczy, że jest rowerem.

 7. Nie znamy jeszcze szczegółów. Dlatego jest szansa, że spośród setek zdarzeń drogowych w tym roku, to będzie jedno z pierwszych zdarzeń nie spowodowanych przez kierującego samochodem.

 8. Czy ktoś to widzi? Franio zadaje pytania w komentarzach i sam Sobie na nie odpowiada niezły ps…

 9. Czyżby idiota co uważa, że skręcając w lewo ma pierwszeństwo?

Dodaj komentarz

Z kraju