690 680 960

Wypadek na obwodnicy Puław. Kierowca volkswagena przesadził z prędkością (zdjęcia)

Niedostosowanie prędkości do warunków ruchu, jest wstępną przyczyną wypadku, jaki miał miejsce na obwodnicy Puław. Jedna jezdnia jest zablokowana, wyznaczono objazdy.

Do wypadku doszło we wtorek około godziny 14 w miejscowości Bronowice w powiecie puławskim. Na drodze ekspresowej S12, w ciągu obwodnicy Puław, pomiędzy węzłami Puławy Zachód a Puławy Wisła, zderzyły się dwa samochody osobowe. Na miejscu interweniowała straż pożarna, zespół ratownictwa medycznego oraz policja.

Ze wstępnych ustaleń policji wynika, iż kierujący volkswagenem mężczyzna poruszał się w kierunku Lublina. W pewnym momencie, na skutek niedostosowania prędkości do warunków ruchu, stracił panowanie nad pojazdem. Auto wpadło w poślizg, uderzyło w barierę energochłonną, odbiło się i zderzyło się z nadjeżdżającym citroenem.

W wypadku poszkodowana została jedna osoba. Kierowcę volkswagena przetransportowano do szpitala. Na miejscu prowadzone są czynności policjantów, którzy ustalają szczegółowe okoliczności zdarzenia. Jezdnia w kierunku Lublina jest całkowicie zablokowana. Wyznaczono objazd drogami lokalnymi.

(fot. policja)

8 komentarzy

 1. Bo niby skąd miał bidulek wiedzieć, (z Piątnicy?), że to co leje się z góry jak z cebra, na jezdni może być śliskie…

 2. Łociec tadzio toruński

  SZybciej, szybciej bo grochówa stygnie.

 3. patologia w niemieckim złomie w akcji, a łomiarze się cieszą, szpitale także. Przygłup dostarcza kasę równym podmiotom 😀

  • Nie rozumiem tego, że padło stwierdzenie o niemieckim złomie. Samochód jak samochód a że trwalszy od wielu innych to co na to poradzi właściciel. Płakać z tego powodu nie będzie. Może właściciel traktuje swój pojazd jako urządzenie służące przemieszczaniu się a nie jak przedłużenie pewnej części ciała. Że też ludzie macie kompleksy z powodu marki i wieku auta. Nie macie innych problemów?

 4. Nie przesadził tylko obwodnica jest tak zaprojektowana ze podczas opadów w tym miejscu płynie rzeka w poprzek obwodnicy. Nie on 1 nie ostatni. A na wysokości m. Kajetanów powinna być podwójna ciągła bo tam się wyprzedzaja a jest długi zakręt i nic nie widać.

  • policja zawsze pisze w raporcie niedostosowanie prędkości do warunków…, bo nawet gdyby jechał 20km/h też w raporcie taki zapis bo wtedy nie muszą wszczynać dochodzenia i szukać inne przyczyny wypadku, a tak najłatwiej. Dziura w drodze od kilku miesiecy czy źle zaprojektowana droga to problem w dochodzeniu, bo trzeba udowodnić i napisać raport. Potem poszkodowany może skarżyć zarządcę drogi, a w ten sposób zamyka się mu drogę do odszkodowania. Taki sekret policji bo mniej pracy: niedostosowanie prędkości do warunków.

  • czyli jednakprzesadził. Po rzece się pływa a nie jeździ. To takżartem . A poważnie to tam faktycznie jest błąd w sztuce budowy dróg

 5. Bo nagle z jednego pasa zrobiły się dwa i jak tu nie przycisnąć?

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Jarmark Królewski pod hasłem: Orzech laskowy w kuchni dworskiej
Międzysołecki Festyn Dożynkowy w Żdanowie
„Weekend z historią” – warsztaty historyczno-kulturowe
Wyścig „na byle czym” i wiele więcej, czyli niedziela nad zalewem
Dożynki gminy Tomaszów Lubelski. Gwiazdą wieczoru będzie grupa Shantel