Wypadek na jednym z rond w Lublinie. Rozbite auto na minuty, dwie osoby w szpitalu (zdjęcia)

Dzisiaj rano na rondzie im. Cybulskiego doszło do zderzenia pojazdu ciężarowego z osobowym. Do szpitala trafiły dwie osoby, w tym dziecko.

Do zdarzenia doszło w czwartek około godziny 8:55 na rondzie im. Cybulskiego w Lublinie. Na skrzyżowaniu ul. Turystycznej, Mełgiewskiej i Grafa zderzyły się dwa pojazdy – osobowy i ciężarowy.

Na miejscu interweniowała straż pożarna, zespoły ratownictwa medycznego oraz policja. Jak wstępnie ustalono kobieta kierująca toyotą jechała od strony ul. Mełgiewskiej i wykonywała manewr skrętu w lewo w stronę ul. Grafa. Z kolei mężczyzna kierujący ciężarowym volvo poruszał się od strony ul. Turystycznej. Na skrzyżowaniu doszło do zderzenia obu pojazdów.

W zdarzeniu poszkodowane zostały dwie osoby, kobietę i małe dziecko z toyoty przetransportowano do szpitala. Na miejscu pracują policjanci, którzy ustalają szczegółowe okoliczności zdarzenia. Wiadomo już , że jeden z kierowców zignorował wskazania sygnalizacji świetlnej. Występują spore utrudnienia w ruchu.

(fot. lublin112.pl, nadesłane Magda, Marlena, Jakub, Bartek – dziękujemy!)

Zobacz również

34 komentarze

 1. Może byście pomyśleli wielcy kierowcy ze jazda ciężarówka załadowana na full to nie to samo co zapieprzanie po mieście autem na minuty.
  Fizyka zapewne u was kuleje ale zatrzymanie ciężarowego auta ktoro ma 16 ton ładunku na mokrej powierzchni , gdzie światło pomarańczowe trwa trzy sekundy to nie jest tak , jak hamowanie osobówka. Cyz kierowca ma za wszelka cenę hamować bo i uderzyć w sygnalizator (który mógłby spac na jakieś auto i zabić piec osób na miejscu)? Kierowca mógł jechać 30?40 km/h?
  Dlaczego inne samochody stały a panek wpadł jak szalony? Można przecież zdjąć nogę z gazu i się rozejrzeć co się dzieje na tej ulicy. Szczególnie przewożąc dziecko w najmniej bezpieczny (choć prawnie dozwolony) sposób na przednim fotelu, przodem do kierunku jazdy.
  Na drodze panuje zasada ograniczonego zaufania i ZAWSZE należy brać pod uwagę inne okoliczności niż tylko światło zielone. Po skrzyżowaniu nie warto gnać tylko myslec i się rozglądać. Tak jak robiły to inne samochody które wjeżdżały. Panek król dróg pospieszył za bardzo .

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.8198zł 0.7%
  • GBP 5.3015zł 0.03%
  • EUR 4.5503zł 0.43%
  • CHF 4.158zł 0.18%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  „Rozkopaczew na Off-road-zie”: Trzydniowa impreza o wyjątkowo szczytnym celu
  Komicy wystąpią w Plenerze
  Powitanie wakacji nad zalewem Zimna Woda w Łukowie
  Powitalnie Lata w Krasnymstawie. Na scenie Słowianki, Solaris i Sztywny Pal Azji
  Noc Świętojańska w Jaszczowie. Będzie puszczanie wianków i pokazy ognia