Wypadek autokaru podczas szkolnej wycieczki. Pojazdem jechały dzieci z powiatu puławskiego (zdjęcia)

W środę przed południem na drodze do Rezerwatu Przyrody Źródło Królewskie (pow. radomski) doszło do wypadku z udziałem autokaru. W pojeździe znajdowały się dzieci z powiatu puławskiego.

Do zdarzenia doszło w środę przed godziną 10 na drodze gruntowej prowadzącej w kierunku Rezerwatu Przyrody Źródło Królewskie w powiecie radomskim. Autokar, którym podróżowała wycieczka szkolna z powiatu puławskiego, zsunął się do rowu w wyniku czego pojazd przewrócił się na bok.

Na chwilę obecną policjanci informują o 12 osobach, które zostały przewiezione do szpitala na badania, w tym 10 uczniów i 2 opiekunów. Pozostałych uczniów z miejsca zdarzenia zabrał inny autokar.

Kierujący autokarem 51-latek został przebadany na zawartość alkoholu w organizmie, mężczyzna był trzeźwy. Cały czas trwają czynności na miejscu zdarzenia. Autobus z rejonu Puław przewoził 40 osób, w tym 36 dzieci. Poszkodowani trafili do szpitali w Pionkach, Radomiu oraz Kozienicach.

Patrol ITD z Radomia został wezwany przez policjantów w celu zabezpieczenia danych z tachografu analogowego i analizy danych zawartych na wykresówce. Inspektorzy sprawdzają czy kierowca nie naruszył dopuszczalnych norm czasu pracy i z jaką prędkością jechał autokar tuż przed zdarzeniem.

(fot. Policja Radom, WITD)

11 komentarzy

 1. Taka tragedia,tyle dzieci ,świeć panie nad nimi.

 2. ku…. czytaj ze zrozumieniem. jakie swieć,, tragedii nie ma .

 3. Spokój Panie ich duszom RIP

 4. Ciekawi mnie jedno… Droga była gruntowa więc i prędkość niska. Więc albo telefon albo pilota Panu w głowie namieszała że oczy mgłą zarosły

 5. i jak zwykle półprawdy i skróty myślowe , dzieci jechały ze szkoły nr 9 KEN w Puławach , i nie tylko z powiatu puławskiego bo moja córka też jechała, a mieszkamy w Rykach

  • Półprawdy, bo nie napisaliśmy, że Pani córka jest z Ryk? No proszę nam wybaczyć i policji, że wszystkich okłamali :). W którym miejscu znajdują się owe skróty myślowe? Przepraszamy, że nie obdzwoniliśmy wszystkich rodziców i nie zapytaliśmy skąd dzieci były w autokarze. Informacje pierwsza i podstawowa to taka, że autokar był ze szkoły w Puławach. Jechały z powiatu puławskiego nie oznacza ich miejsca zamieszkania, tylko np. początek podróży… no ale do czegoś trzeba się przyczepić :). Jak byśmy napisali, że dzieci z Puław to też źle i nieprawda, bo jedno dziecko było z Ryk…
   Pozdrawiamy

   • Grześ przez wieś

    Tyle masz do powiedzenia że ho,ho.Tylko jak faktycznie wytknie się wam jakiś błąd to cichosza i najlepiej nawet tego nie upubliczniać.Miłego.

    • Tak, tak :). Można kulturalnie napisać, zadzwonić, jest wiele dróg kontaktu z nami, ale niektórzy czerpią radość w wypisywania komentarzy ;).
     Miłego dnia.

     • Grześ przez wieś

      Nie jednokrotnie już ,grzecznie i uprzejmie zwracałem Wam uwage w błędach i będę czynił to dalej,tylko wkurza mnie takie mądrkowanie pseudo redaktora na forum a nie w tekście.A po to jest forum ,by tu pisać ,a nie wydzwaniać.Pozdr.

      • Szanowny Pan zwraca nam uwagę na błędy, a sam poprawnie nie pisze pod naszym adresem komentarza… Nie lepiej napisać, jak coś jest do nas do nas, a nie na forum publicznym? No chyba, że to sprawia frajdę to prosimy pisać ;). Forum jest po coś innego.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7466zł 0.38%
  • GBP 5.1104zł 0.3%
  • EUR 4.548zł 0.16%
  • CHF 4.2219zł 0.37%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Baśnie i bajki przeczytają znane osoby z terenu gminy. Posłuchać będzie mógł każdy
  Na placu Litewskim odbędzie się Nabożeństwo Ekumeniczne „Idę po wodzie”
  Gra miejska- Świąteczny Lublin
  Święta z Warsztatami Kultury
  W sobotę rusza cykl treningów i biegów indywidualnych CITY TRAIL