Sobota, 13 kwietnia 202413/04/2024
690 680 960
690 680 960

Wypadek autokaru podczas szkolnej wycieczki. Pojazdem jechały dzieci z powiatu puławskiego (zdjęcia)

W środę przed południem na drodze do Rezerwatu Przyrody Źródło Królewskie (pow. radomski) doszło do wypadku z udziałem autokaru. W pojeździe znajdowały się dzieci z powiatu puławskiego.

Do zdarzenia doszło w środę przed godziną 10 na drodze gruntowej prowadzącej w kierunku Rezerwatu Przyrody Źródło Królewskie w powiecie radomskim. Autokar, którym podróżowała wycieczka szkolna z powiatu puławskiego, zsunął się do rowu w wyniku czego pojazd przewrócił się na bok.

Na chwilę obecną policjanci informują o 12 osobach, które zostały przewiezione do szpitala na badania, w tym 10 uczniów i 2 opiekunów. Pozostałych uczniów z miejsca zdarzenia zabrał inny autokar.

Kierujący autokarem 51-latek został przebadany na zawartość alkoholu w organizmie, mężczyzna był trzeźwy. Cały czas trwają czynności na miejscu zdarzenia. Autobus z rejonu Puław przewoził 40 osób, w tym 36 dzieci. Poszkodowani trafili do szpitali w Pionkach, Radomiu oraz Kozienicach.

Patrol ITD z Radomia został wezwany przez policjantów w celu zabezpieczenia danych z tachografu analogowego i analizy danych zawartych na wykresówce. Inspektorzy sprawdzają czy kierowca nie naruszył dopuszczalnych norm czasu pracy i z jaką prędkością jechał autokar tuż przed zdarzeniem.

Wypadek autokaru podczas szkolnej wycieczki. Pojazdem jechały dzieci z powiatu puławskiego (zdjęcia)

(fot. Policja Radom, WITD)

11 komentarzy

 1. Taka tragedia,tyle dzieci ,świeć panie nad nimi.

 2. ku…. czytaj ze zrozumieniem. jakie swieć,, tragedii nie ma .

 3. Spokój Panie ich duszom RIP

 4. Ciekawi mnie jedno… Droga była gruntowa więc i prędkość niska. Więc albo telefon albo pilota Panu w głowie namieszała że oczy mgłą zarosły

 5. i jak zwykle półprawdy i skróty myślowe , dzieci jechały ze szkoły nr 9 KEN w Puławach , i nie tylko z powiatu puławskiego bo moja córka też jechała, a mieszkamy w Rykach

  • Półprawdy, bo nie napisaliśmy, że Pani córka jest z Ryk? No proszę nam wybaczyć i policji, że wszystkich okłamali :). W którym miejscu znajdują się owe skróty myślowe? Przepraszamy, że nie obdzwoniliśmy wszystkich rodziców i nie zapytaliśmy skąd dzieci były w autokarze. Informacje pierwsza i podstawowa to taka, że autokar był ze szkoły w Puławach. Jechały z powiatu puławskiego nie oznacza ich miejsca zamieszkania, tylko np. początek podróży… no ale do czegoś trzeba się przyczepić :). Jak byśmy napisali, że dzieci z Puław to też źle i nieprawda, bo jedno dziecko było z Ryk…
   Pozdrawiamy

   • Grześ przez wieś

    Tyle masz do powiedzenia że ho,ho.Tylko jak faktycznie wytknie się wam jakiś błąd to cichosza i najlepiej nawet tego nie upubliczniać.Miłego.

    • Tak, tak :). Można kulturalnie napisać, zadzwonić, jest wiele dróg kontaktu z nami, ale niektórzy czerpią radość w wypisywania komentarzy ;).
     Miłego dnia.

     • Grześ przez wieś

      Nie jednokrotnie już ,grzecznie i uprzejmie zwracałem Wam uwage w błędach i będę czynił to dalej,tylko wkurza mnie takie mądrkowanie pseudo redaktora na forum a nie w tekście.A po to jest forum ,by tu pisać ,a nie wydzwaniać.Pozdr.

      • Szanowny Pan zwraca nam uwagę na błędy, a sam poprawnie nie pisze pod naszym adresem komentarza… Nie lepiej napisać, jak coś jest do nas do nas, a nie na forum publicznym? No chyba, że to sprawia frajdę to prosimy pisać ;). Forum jest po coś innego.

Z kraju