Środa, 24 kwietnia 202424/04/2024
690 680 960
690 680 960

Wymusił pierwszeństwo na nieoznakowanym radiowozie. Miał prawie 2 promile

Wjechał na skrzyżowanie wymuszając pierwszeństwo na nieoznakowanym radiowozie. Kierujący motorowerem miał w organizmie niemal dwa promile alkoholu.

Wczoraj wieczorem w miejscowości Zagrody, na drodze wojewódzkiej nr 835, kierujący motorowerem wjechał na skrzyżowanie wprost przez jadący nieoznakowany policyjny radiowóz. Funkcjonariusz, aby się nie zderzyć, gwałtownie zahamował.

Na szczęście nie doszło do zderzenia pojazdów. Jak się okazało kierowcą motoroweru był 64-letni mieszkaniec gminy Goraj. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna miał w organizmie prawie dwa promile alkoholu.

Jak ustalili policjanci motorower, którym jechał mieszkaniec gminy Goraj nie był dopuszczony do ruchu, pojazd nie był zarejestrowany i nie posiadał ubezpieczenia OC. Wkrótce mężczyzna stanie przed sądem. Grozi mu kara do dwóch lat pozbawienia wolności i wysoka grzywna.

(fot. lublin112.pl – ilustracyjne)

7 komentarzy

  1. Kumulacja. Brakuje tylko kierowania pomimo orzeczonego zakazu. Co ciekawe to to, że mężczyzna nie był poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności, a motorower miał sprawne oświetlenie.

  2. franiu,ty jednak de.bil jesteś:-)

  3. Kolejny raz uprzejmie informuję, że ponieważ akcja: „Piłeś nie jedź”, okazała się nieskuteczna, wkrótce ruszy nowa kampania społeczna, tym razem pod hasłem: „ Wypij tyle, żebyś nie był w stanie doczołgać się do swego samochodu”.

  4. Wszystko fajnie tylko zdjęcie poglądowe przedstawia chyba policję w UK a nie w PL. Przypominam polskiej policji że jesteśmy w Polsce i piszemy w polskim języku… Czyli policja a nie police… Police to taka miejscowość…

Z kraju