690 680 960

Wymienią nawierzchnię na wiadukcie Poniatowskiego. Będą utrudnienia w ruchu

Dotychczasowa, pełna nierówności nawierzchnia zostanie wymieniona na nową. W trakcie zaplanowanych na ponad tydzień prac, kierowcy napotkają na utrudnienia w ruchu.

Prowadzona od ponad roku przebudowa Al. Racławickich będzie miała szerszy zakres. Miasto postanowiło, aby w ramach projektu wymienić również pełną nierówności nawierzchnię na wiadukcie Poniatowskiego. Chodzi zarówno o jezdnie główne, jak też łącznice do al. Solidarności.

Prace rozpoczną się w najbliższy poniedziałek i zostaną podzielone na dwa etapy. Pierwszy z nich przewiduje wyłączenie z ruchu jezdni od ul. Popiełuszki w stronę Czechowa wraz zamknięciem łącznicy zjazdowej w kierunku Zamościa i wjazdowej z al. Solidarności w stronę Czechowa. W tym czasie kierowcy w obu kierunkach będą się poruszać jezdnią prowadzącą w stronę centrum.

W drugim etapie prac nastąpi wyłączenie z ruchu jezdni prowadzącej od Czechowa w stronę ul. Popiełuszki oraz łącznicy wjazdowej z al. Solidarności w stronę centrum oraz łącznicy zjazdowej w stronę Zamku Lubelskiego. W tym czasie wprowadzony zostanie ruch dwukierunkowy na drugiej jezdni.

Plany drogowców przewidują, że całe zadanie uda się wykonać w ciągu 8 dni. W tym czasie odcinek ul. Poniatowskiego od ul. Popiełuszki do Al. Racławickich wciąż będzie zamknięty.

(fot. lublin112)

14 komentarzy

 1. Ponad tydzień = 3 miesiące xD

 2. Łola Boga!! Klękajcie narody 😉 jakby jeszcze Unii Lubelskiej tak niechcący naprawili byłoby już całkiem niebiańsko 😉

 3. To od razu niech postawią tam fotopułapkę,bo miszczowie i miszczynie kierownicy będą tam pędem wpadać na skrzyżowanie z ul.Popiełuszki którą też trzeba wygładzić bo trzepie jak w pralce.

  • Fotopułapkę? Wiesz ile dziesiątek czy setek tysięcy żyć ludzkich te „fotopułapki” już uratowały na całym świecie?

   • Nie.Nie wiem.Gdyby nawet tylko jedno życie,to i tak warto. Czy czegoś nie rozumiesz?

  • kierownik paleciaka

   kawałek dalej przed przejściem, drogówka ma swoją miejscówkę, praktycznie codziennie tam są, i kiedy jadę zawsze kogoś mają.

 4. obserwator z czechowa

  Skończy się chwilowo robienie wyników na moście od strony Czechowa przez Panów w BMW. Kolejne żniwa rozpoczną się po wymianie nawierzchni. Prawka będą lecieć masowo.

 5. Tam nawierzchnia jest jeszce spoko do wiaduktu na Leclerck na Turystycznej ale po co robić ! Łatwiej znak 30 postawić hahaha BRAWO Zarząd Dróg i Mostów instytucja oderwana od rzeczywistośći

 6. Sowińskiego już zrobiona bo dawno tamtędy nie jechałem?

 7. Biorąc pod uwagę opieszałość, z którą odbywają się wszelkie remonty dróg w Lublinie, to zastanawiam się, co jest gorsze: dalsza jazda po nawierzchni w opłakanym stanie, czy kolejny kilkuletni „remont”, który tę jazdę w ogóle uniemożliwi albo bardzo utrudni.

 8. Czy ktoś wie czy nawierzchnie na przyległych ciągach pieszo-rowerowych na wiadukcie też planują wyrównać? Pełno tam dziur i zapadlisk

 9. Remontować jak tylko jest możliwość, to i tak jest nieuniknione. Zacisnąć zęby a później będzie pięknie. Inaczej się nie da.

Kursy walut

 • USD 4.4834zł 0.1%
 • GBP 5.438zł -0.28%
 • EUR 4.6968zł -0.06%
 • CHF 4.7608zł 0.29%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Strażacy ze Strzeszkowic Dużych organizują Bal Sylwestrowy
Koncerty, wystawy, spektakle… – zapraszamy na projekty stypendystów!
UMCS zaprasza na Akademicki Jarmark Świąteczny
32 Mikołajki Folkowe w Lubelskiej Chatce Żaka 8-11.12.2022 [PROGRAM]
Mikołajkowe szkolenie dla kierowców w ODTJ