Wtorek, 23 lipca 202423/07/2024
690 680 960
690 680 960

Pacjentowi znudziło się w szpitalu psychiatrycznym. Uciekł z placówki, zatrzymano go w Warszawie

Kilka godzin trwały zakrojone na szeroką skalę poszukiwania mężczyzny, który uciekł ze szpitala dla nerwowo i psychicznie chorych. Pacjenta znaleziono w Warszawie.

We wtorek po południu z Wojewódzkiego Szpitala dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Suchowoli w powiecie radzyńskim zniknął jeden z pacjentów. Mężczyzna pochodzi z województwa podlaskiego i umieszczony został w placówce na badania. Przebywał w oddziale zamkniętym, co oznacza, że powinien być pod stałą kontrolą.

Około godziny 14 okazało się, że 38-latek zniknął. Wraz z innymi pacjentami przebywał na spacerze przed budynkiem, po czym nagle się oddalił. O wszystkim natychmiast została zaalarmowana policja. Funkcjonariusze zarządzili poszukiwania. Niebawem kryminalni ustalili, iż uciekinier skierował się do Warszawy. Dlatego też skontaktowali się z Komendą Stołeczną. Po kilku godzinach mężczyzna został zatrzymany.

Jak nam przekazano, 38-latek miał być umieszczony w Suchowoli po tym, jak dopuścił się poważnego przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu. Jednak placówka nie ujawnia z jakich powodów mężczyzna przebywał w szpitalu. Zapewniono nas, że został już przewieziony z powrotem na oddział, będzie on również dokładniej pilnowany, gdyż ma być tzw. trudnym pacjentem.

(fot. szpital w Suchowoli)

15 komentarzy

  1. Euheniu,
    Jestem skrajnie daleki od pisania głupot.
    To o czym piszę oparte jest całkowicie na moim doświadczeniu związanym z bliskimi mi osobami.
    Kajfasz ze swoim „ubezwłasnowolnieniem” chyba nie wie o czym pisze. Niech sobie dalej żyje w swoim wyidealizowanym świecie z przekonaniem że się nie myli.
    Jeżeli wiesz, (chociaż wątpię) dla czego on tam przebywa to napisz. Być może masz rację i ten człowiek powinien tam przebywać, jednak moje doświadczenia są całkowicie odmienne.

Z kraju

Sport