Wtorek, 18 czerwca 202418/06/2024
690 680 960
690 680 960

Wykonała 28 przelewów na ponad 85 000 złotych. „Zarobiła” 50 dolarów

Oszustwa inwestycyjne zawierają kuszącą obietnicę dużego zysku w krótkim czasie. Do dęblińskich policjantów zgłosiła się 40-latka, która padła ofiarą oszustów. Kobieta skuszona wizją zarobku przekazała oszustom ponad 85 tysięcy złotych.

40-latka powiadomiła policjantów z Dęblina, iż padła ofiarą oszustwa na kwotę ponad 85 tysięcy złotych. Jak wynikało z zawiadomienia kilka miesięcy wcześniej kobieta przeglądając portal społecznościowy zauważyła reklamę dotyczącą inwestycji i szybkiego zysku. Chodziło o możliwość inwestowania poprzez stronę Kingsman.

– Skuszona wizją szybkiego i łatwego zysku skontaktowała się przez komunikator z przedstawicielem tej instytucji. Kobieta korespondowała z osobą podająca za pracownika tej firmy, który obiecywał pomoc w zarobieniu poprzez inwestowanie. Na początek zawiadamiająca przekazała 550 zł za pomocą metody BLIK. Następnie skontaktowała się z nią inna osoba, która nakłoniła 40-latkę do założenia konta w Revolut, celem inwestowania, gdyż ten bank z nimi współpracuje. Gdy już miała konto w tej instytucji dalej wszystkie przelewy inwestycyjne robiła za jego pośrednictwem – relacjonuje aspirant Łukasz Filipek z ryckiej Policji.

W ciągu 2 miesięcy pokrzywdzona wykonała 28 przelewów w różnych walutach na łączną kwotę o równowartości ponad 85 tysięcy złotych. Osoby, z którymi korespondowała obiecywały zysk z inwestycji i kazały dalej wpłacać środki. Jakiś czas temu 40-latka otrzymała przelew w wysokości 50 dolarów jako zysk z inwestycji. Zgłaszająca zdała sobie sprawę, że padła ofiarą oszustów i zgłosiła się ma Policję.

– Aby nie stracić swoich oszczędności i nie stać się ofiarą przestępstwa, apelujemy o rozwagę i ostrożność przy podejmowaniu decyzji finansowych przez Internet. Oszustwa inwestycyjne zawierają kuszącą obietnicę dużego zysku w krótkim czasie poprzez inwestycje. Uważajmy na takie oferty ponieważ mogą być przynętą oszustów – apeluje aspirant Łukasz Filipek.

Autor: redakcja

9 komentarzy

  1. Na waciki wystarczy

  2. Karyna seba zadowolony

  3. Oby nauka nie poszła w las.

  4. Tak się kończy chciwość i liczenie na szybki i łatwy zarobek.

  5. i ona ma czynne prawa wyborcze

  6. A co to policję obchodzi Inwestycje wiążą się z ryzykiem Na każdej reklamie to jest

  7. Oby dziecisie nie rozmnożyły bo kombinatorów powców przybędzie

  8. Kolejna, z nudów, inwestora, i szybki zysk. I to w dolarach🤣🤣🤣🤣🤣

  9. Ekskluzywny, drogi kurs inwestowania ma już za sobą. Teraz nic tylko inwestować i zarabiać

Dodaj komentarz