Poniedziałek, 24 czerwca 202424/06/2024
690 680 960
690 680 960

To dobra wiadomość dla mieszkańców ul. Stary Gaj i działkowiczów. Jest nowa nawierzchnia (zdjęcia)

Z przeprowadzonych prac zadowoleni będą mieszkańcy ul. Stary Gaj oraz działkowicze. Pojawiła się tam nowa nawierzchnia. Prace drogowe zlecono w ramach środków „Planu dla Dzielnic”. Kolejne zadania drogowe na terenie Lublina już wkrótce.

W miniony czwartek ruszyły prace drogowe na ul. Stary Gaj. Przez kilka godzin, w trakcie prowadzonych prac, ulica była zamknięta dla ruchu. Dojazd do posesji zapewniono od ul. Lipskiej.

– Prace drogowe zlecono w ramach środków „Planu dla Dzielnic” i stanowią odpowiedź na postulat mieszkanek i mieszkańców, który zgłaszali w ramach spotkań i spacerów. Zadanie jest również kontynuacją zadań wykonanych w poprzednich latach na pozostałych odcinkach. Po zakończeniu prac jezdnia ul. Stary Gaj w całości będzie utwardzona asfaltem – informuje Artur Szymczyk, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Inwestycji i Rozwoju.

Drogowcy wykonali warstwę ścieralną z betonu asfaltowego o szerokości 2,5 na odcinku o długości 830 m, czyli od posesji 53 do ul. Janowskiej. To również kontynuacja zadań wykonanych w poprzednich latach na pozostałych odcinkach. Teraz, po zakończonych pracach, jezdnia ul. Stary Gaj jest już w całości utwardzona asfaltem, co w zdecydowany sposób poprawi obsługę komunikacyjną tego rejonu miasta.

Koszt wykonania nowej warstwy drogi to 280 tys. zł.

Kolejne zadania drogowe wkrótce

Zarząd Dróg i Mostów przygotowuje się również do realizacji kolejnych zadań mających na celu modernizację infrastruktury drogowej. W trakcie są postępowania na zaprojektowanie budowy chodników i remontu nawierzchni jezdni ul. Budowlanej, na odcinku od skrzyżowania z ul. Zemborzycką do wysokości Elektrociepłowni Wrotków oraz jezdni ul. Pliszczyńskiej wraz z odwodnieniem.

Trwa również przetarg na przebudowę ul. Jana Sawy wraz z przebudową bocznych dróg wewnętrznych uwzględniającą budowę oświetlenia drogowego. Miasto szuka też wykonawców, którzy zaprojektują i wykonają remont ul. Wapiennej oraz odcinków ulic: Kołaczkowskiego, Szczepańskiego, Skubiszewskiego (na odcinku od ul. Jacyny-Onyszkiewicza do ul. Ślaskiego) oraz Jawłowskiego (na odcinku od nr 2 do nr 16). Miasto szuka też wykonawcy, który zaprojektuje i wykona chodnik wzdłuż ul. Powojowej.

6 komentarzy

  1. Nie no kurna wlot do lublina,prawie jak Witosa

  2. wkurzony obywatel

    to jest chore! nowy asfalt dla działkowiczów i paru domków nowobogackich ! a główne ulice Lublina jak ser szwajcarski albo fale dunaju! widać że mieszka tam wpływowy urzędas, że taka „szopka” jest odstawiana :/ chore nie’rządy peło = dno dna i mert mułu:/ ale wybraliśta łysego to mata

  3. No i deweloperzy mogą!!!! A plebs będzie po Witosa koła gubił. Dziękujemy ci Żuku !!!!

  4. W pole mam nowiutki asfalt.

  5. Czekamy na informację, że „drifter” rozbił drzewo w „E3śmierć”…

Dodaj komentarz