Piątek, 21 czerwca 202421/06/2024
690 680 960
690 680 960

Weekend z Florystyką

W sobotę, 25 maja, w Lublinie rozpocznie się Weekend z Florystyką. Wydarzenie potrwa dwa dni. Jego miejscem będzie plac Teatralny oraz Foyer Sali Operowej Centrum Spotkania Kultur.

Lublin
2024-05-25

Celem Weekendu z Florystyką jest popularyzacja wiedzy z zakresu przyrodoznawstwa, rzemiosła i sztuk wizualnych. Wydarzenie skierowane jest zarówno do zawodowców, jak i amatorów zainteresowanych technikami układania kwiatów i aranżacją przestrzeni.

Jak zawsze wydarzeniu towarzyszyć będą treści z zakresu nurtu zero waste i upcyklingu, czyli promowanie idei związanych z ponownym wykorzystaniem elementów odpadowych i nadawaniem im nowej wartości. Pomysłodawcą i koordynatorem wydarzenia jest Paweł Adamiec.

Główną atrakcją Weekendu z Florystyką będzie całodobowa wystawa instalacji artystycznych opartych na materiale roślinnym, wykonanych przez słuchaczy i absolwentów kierunku florystyka SPPSS oraz studentów Architektury Krajobrazu KUL. Planowane są również dwudniowe warsztaty florystyczne dla amatorów działań kreatywnych oraz pokazy florystyczne on-line.

Szósta edycja Weekendu z Florystyką odbędzie się na placu Teatralnym przed gmachem CSK oraz w budynku, na Poziomie +1 we Foyer Sali Operowej. Festiwal tworzony jest przez Szkołę Policealną Pracowników Służb Społecznych, Architekturę Krajobrazu KUL oraz Centrum Spotkania Kultur w Lublinie.

Partnerem wydarzenia jest Stowarzyszenie Anthill oraz Stowarzyszenie Florystów Polskich. Wydarzenie odbywa się pod patronatem Marszałka Województwa Lubelskiego. Wstęp bezpłatny, na warsztaty obowiązują zapisy.

Dodaj komentarz