Czwartek, 30 maja 202430/05/2024
690 680 960
690 680 960

Wybrano najlepszych sołtysów w regionie. Nagrody i wyróżnienia trafiły do 13 osób (zdjęcia)

Statuetki, pamiątkowe grawery a także nagrody finansowe trafiły do laureatów konkursu „Nasz Sołtys”. O miano najlepszego walczyło 50 kandydatów.

W piątej, w Lubelskim Centrum Konferencyjnym, odbyła się gala finałowa konkursu „Nasz Sołtys”. Jego celem było wyłonienie najbardziej aktywnego lidera społeczności lokalnej w województwie lubelskim. Do tego dochodzi zachęcenie do zaangażowania w inicjatywy na rzecz rozwoju sołectw, a także promowanie działalności sołtysów na rzecz mieszkańców województwa lubelskiego.

Podczas oceny zgłoszeń brano pod uwagę takie aspekty działalności jak wpływ podjętych zadań na integrację społeczności lokalnej, działalność społeczną i jej materialne rezultaty. W tym ostatnim przypadku mowa o poprawianiu infrastruktury komunalnej, wykorzystaniu środków funduszu sołeckiego lub projekty inwestycyjne.

Istotne z punktu widzenia osiągnięć kandydata do tytułu „Nasz Sołtys” były także współpraca z samorządem gminnym i dalsze plany związane z działalnością sołectwa. Nie bez znaczenia była też aktywna reprezentacja gminy i swojego regionu oraz udział w konkursach obrazujących osiągnięcia.

Do konkursu zgłoszonych zostało 50 sołtysów z całego regionu. Kandydatem mogła być osoba, który nie tylko aktualnie pełni tą funkcję, lecz była też sołtysem co najmniej przez cały poprzedni rok. Zwyciężyła Sylwia Dudek sołtys Chojeńca w gminie Siedliszcze. Na drugim miejscu uplasowała się Małgorzata Bandosz z Woli Żulińskiej w gminie Łopiennik Górny a na trzecim Marzena Nikiszyn. Nie zabrakło również wyróżnień. Otrzymali je: Henryk Dąbrowski, Anna Jurkowska, Barbara Jóźwik, Iwona Kałużna, Ewa Brzeczkowska-Nogal, Jerzy Bednarczyk, Elżbieta Pietruczyk, Artur Krupa, Jan Żmura oraz Magdalena Olszak.

Wybrano najlepszych sołtysów w regionie. Nagrody i wyróżnienia trafiły do 13 osób (zdjęcia)

Wybrano najlepszych sołtysów w regionie. Nagrody i wyróżnienia trafiły do 13 osób (zdjęcia)

2 komentarze

  1. mam nadzieję że żadnego PISwskiego , dość przekrętów

  2. Dobrze że zdążyli przed cisza wyborczą.

Dodaj komentarz