Sobota, 18 maja 202418/05/2024
690 680 960
690 680 960

Wybili w wiatach przystankowych aż 17 szyb. Wandali poszukuje policja (zdjęcia)

Trwa poszukiwanie sprawców dewastacji wiat przystankowych w okolicach Zalewu Zemborzyckiego. W większości z nich wybite zostały szyby.

Niemiłe zaskoczenie przeżyli w sobotę pasażerowie komunikacji miejskiej z lubelskiej dzielnicy Zemborzyce. W wiatach przystankowych znajdujących się przy ul. Krężnickiej wybite zostały szyby. Wiele osób, w przesłanych nam wiadomościach, nie ukrywało, co należałoby zrobić za to sprawcom tego czynu.

Jak wyjaśnia nam Monika Fisz z Zarządu Transportu Miejskiego w Lublinie, łącznie wybitych zostało 17 szyb. Oprócz ul. Krężnickiej uszkodzone zostały też wiaty przy ul. Janowskiej. Straty oszacowano wstępnie ka kwotę ok. 5 tys. złotych.

O wszystkim powiadomiona została policja. Obecnie funkcjonariusze prowadzą czynności w tej sprawie i poszukują sprawców. Dziś otrzymaliśmy od jednego z mieszkańców informację, iż za zniszczenia mają być odpowiedzialne dwie osoby poruszające się samochodem z logiem popularnej aplikacji do przewozu osób. Jak wskazuje mężczyzna, podjeżdżały one pod wiatę, rzucali w nią wybijając szyby i jechali pod kolejną wiatę.

22 komentarze

 1. Jak ich złapią powinni zjeść swoje kupy 💩💩 a później oddać pieniądze za zniszczone szyby. I 100 godzin prac społecznych . Moment by się głupoty z głowy wybiły

 2. Zawsze byłem zdania że te oszklone przystanki to od początku byłagłupota jakich mało. Kiedyś te panelowe wiaty jakie stały od końca PRL były odporne na tego typu wybryki i były wiele bardziej pojemne i estetyczne.

 3. Czyli bander syny się panoszą. Złapać i na front.

 4. stawiam ze ich zlapia jak bdzie im sie chcialo

 5. W Świdniku też powybijane szyby w wiacie na JPII (przy rondzie na Lotników Polskich). Ta sama ekipa?

 6. To był SZKLARZ a nie pisopatologia

 7. przecież te wiaty są niczyje – to można tłuc..

  Niczyje, nikt nie reaguje – bo po co;
  pewnie lewaki te wiaty zrobiły, więc należało im się

 8. Znowu. A może tak zainstalować przy wiacie elementy siłowni na świeżym powietrzu? Tam jeden z drugim by się wyżył, zamiast demolować bublowatą wiatę. Daszki tych wiat to fatalny element- za małe i nie chronią przed niczym.

Dodaj komentarz