690 680 960

Wszystkich Świętych w Lublinie i regionie. Dojazd, komunikacja, utrudnienia w ruchu (zdjęcia) MATERIAŁ AKTUALIZOWANY

Na bieżąco będziemy Was informować o utrudnieniach na drogach, przedstawimy zmiany w organizacji ruchu czy też inne informacje, które mogą być potrzebne podczas odwiedzania cmentarzy. Zachęcamy również do przekazywania informacji, które mogą być pomocne dla innych.

18:36

Jak informuje Emil, są utrudnienia przy cmentarzu w Bobach w powiecie kraśnickim. Wszystko przez duży ruch przy wejdzie na cmentarz.

17:10
Aktualna sytuacja na głównych drogach naszego regionu:
Droga krajowa nr 19 Lublin – Lubartów: Korek na wjeździe do Niemiec od strony Lubartowa.
Droga krajowa nr 63 Łuków- Siedlce: Niewielkie utrudnienia w ruchu na wyjeździe z Łukowa.
Droga krajowa nr 17: Utrudnienia z przejazdem przez Tomaszów Lubelski. Przy trasie znajdują się dwa cmentarze.
Droga krajowa nr 17 Zamość – Tomaszów Lubelski: Spowolnienie ruchu w miejscowości Łabunie. Powodem również jest znajdujący się tuż przy samej trasie cmentarz.
Droga wojewódzka nr 801 Puławy – Dęblin: Utrudnienia w ruchu obok cmentarza na wyjeździe z Puław.

Na chwilę obecną nie ma żadnych utrudnień w ruchu związanych ze zdarzeniami drogowymi.

16:53
Utrudnienia w ruchu napotkają kierowcy na drodze wojewódzkiej nr 874 Bogucin – Garbów – Markuszów – Kurów. Na wyjeździe z Markuszowa w stronę Kurowa zderzyły się dwa samochody osobowe, oba marki BMW. Na miejscu pracują policjanci. Szczegóły zdarzenia TUTAJ

16:26

Za pośrednictwem strony internetowej cmentarze.lublin.eu w łatwy sposób można odnaleźć grób znajdujący się na jednym z cmentarzy komunalnych przy ul. Białej 3 i Drodze Męczenników Majdanka 71. Wyszukiwarka funkcjonuje od 2010 roku. Po wpisaniu danych osoby zmarłej, której grobu szukamy, w pole wyszukiwania wyświetli nam się tabela z dokładnym opisem sektora, rzędu i numeru kwatery. Wystarczy wypełnić tylko jedną rubrykę, np. podając nazwisko lub odpowiednią datę. W zależności od tego, ile danych podamy, zawęzimy obszar wyszukiwania i liczbę odnalezionych wyników. Jest to część wyszukiwarki grobonet.com, za pomocą której można odnaleźć lokalizację grobów na 600 cmentarzach w całym kraju. W naszym regionie są to nektopolie w Biłgoraju, Gołebiu k. Puław, Górze Puławskiej, Janowcu, Komarówce Podlaskiej, Kraśniku, Lubartowie, Łęcznej, Międzyrzecu Podlaskim, Nałęczowie, Puławach, Tomaszowie Lubelskim i Zamościu. 

15:19

Na cmentarz rowerem:
Alternatywną formą dojazdu na lubelskie cmentarze jest rower. Miasto zadbało o specjalne parkingi dla jednośladów, które znajdują się bardzo blisko bram wejściowych na cmentarze. Ustawiono na nich stojaki modułowe, do których można bezpiecznie przypiąć 10 rowerów. Parking na 20 rowerów zlokalizowano po lewej stronie głównej bramy cmentarza przy Drodze Męczenników Majdanka. Tyle samo jednośladów pomieszczą stojaki na cmentarzu przy ul. Walecznych. Moduły znajdują się w pobliżu przystanku znajdującego się niedaleko skrzyżowania al. Andersa z ul. Walecznych. Z kolei parking na 10 rowerów ustawiony został na rogu ul. Lipowej i ul. Ofiar Katynia, tuż przy miejscach parkingowych dla osób niepełnosprawnych.

14:50

W związku z problemami z parkowaniem w okolicach cmentarza przy ul. Lipowej, Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski zdecydował o bezpłatne udostępnieniu trzy poziomowego parkingu urzędu marszałkowskiego przy ul. Grottgera 4. Dziś będzie czynny do 20.00, a w sobotę i niedzielę od 8.00 do 20.00. Parking może pomieścić 193 auta. Osoby korzystające z parkingu wyjadą windą na parter budynku. Garaż i szlabany są cały czas otwarte.

14:33
Nie ma większych utrudnień w ruchu koło cmentarza w Jastkowie. Są jedynie niewielkie problemy ze znalezieniem wolnego miejsca do parkowania.

14:24
Bychawa: Przy cmentarzu spory ruch, jednak przejazd odbywa się bez większych utrudnień.

14:08
W pobliżu cmentarzy w powiecie janowskim zmiany wprowadzono w trzech miejscach:
– w okolicy cmentarza w Janowie Lubelskim dozwolone jest parkowanie samochodów tylko na parkingu mieszczącym się przy cmentarzu od ulicy Kamiennej.
– przy cmentarzach usytuowanym przy drogach krajowych, między m.in. w Dzwoli, obowiązuje zakaz zatrzymywania. Parking znajduje się obok cmentarza. Piesi powinni korzystać ze znajdującego się tam chodnika.
– wjazd do cmentarza w Krzemieniu został odpowiednio oznaczony.

13:30

Przy chełmskich cmentarzach obowiązuje zmieniona organizacja ruchu. Aby zminimalizować utrudnienia związane ze zwiększonym natężeniem pojazdów oraz zabezpieczeniem miejsc postojowych, odcinek ulicy Mościckiego od skrzyżowania z aleją 3 Maja do skrzyżowania z ulicą Rejtana jest jednokierunkowy. Na ulicy Wojsławickiej na odcinku od skrzyżowania z Wolności do alei 3 Maja obowiązuje obustronny zakaz zatrzymywania się. Aleja 3 Maja od strony Vendo Parku – na odcinku 100 metrów przed skrzyżowaniem z ul. Wojsławicką – została objęta zakazem postoju. Oprócz istniejących parkingów wyznaczono miejsca do parkowania wzdłuż alei 3 Maja po jej południowej stronie oraz przy cmentarzu komunalnym, na terenach zarezerwowanych pod obwodnice południową. Postój pojazdów na chodniku od strony Lwowskiej przy cmentarzu parafialnym został wyeliminowany za pomocą taśmy ostrzegawczej. Policjanci drogówki nadzorują skrzyżowanie alei 3 Maja i ulicy Wojsławickiej oraz skrzyżowanie ulic Hrubieszowskiej, ks. Skorupki i Grottgera. W razie potrzeby mundurowi będą wprowadzać ręczną regulację ruchem.

12:56

Przypominamy, że samorządy zapewniły komunikację autobusową, aby mieszkańcy mogli dotrzeć na cmentarze.

BIAŁA PODLASKA:
Linia E kursuje jak w niedziele i święta. Linia P kursuje z Dworca PKP tylko do Cmentarza Komunalnego o godz.10:10 i 10:20. Powrotne, dodatkowe kursy linii P będą wykonywane z Cmentarza Komunalnego o godzinie 12:50 i 13:10. Dodatkowo, została uruchomiona linia K, która kursuje według rozkładu jazdy z dnia powszedniego. Linia T kursuje z Terebelskiej pętli co godzinę od 8:10 do 17:00. Pozostałe linie kursują jak w niedziele i święta.

ŁĘCZNA:
Dla mieszkańców Łęcznej zorganizowana została bezpłatna komunikacja na cmentarz komunalny zlokalizowany w Podzamczu. O godzinie 10:40 autobus wyjedzie z pętli autobusowej przy ul. Wierzbowej przy Stokrotce. Na przystanku przy targowisku miejskim zatrzyma się o godz. 10:45, na ul. Szkolnej przy Szkole Podstawowej nr 2 o godz. 10:50, na ul. Tysiąclecia przy Przedszkolu nr 1 o godz. 10:55 a kurs zakończy o godz. 11:00 przed cmentarzem komunalnym w Podzamczu. W trasę powrotną autobus wyruszy sprzed cmentarza o godz. 14:00. Na przystanku przy ul. Piłsudskiego obok OSP Łęczna zatrzyma się o godz. 14:05, przy ul. Szkolnej o godz. 14:10, przy ul. Braci Wójcickich o godz. 14:15 a na pętli przy Stokrotce na ul. Wierzbowej będzie o godz. 14:20.

CHEŁM:
W godzinach 7:20 – 18:00 zwiększona została częstotliwość kursowania autobusów linii nr 1 i 2. Pojazdy podjeżdżają na przystanki średnio co 20 minut. Dodatkowo w godzinach 8:40 – 17:30 zostały uruchomione kursy linii nr 6 i 11. Rozkłady jazdy dodatkowych kursów linii nr 1, 2, 6 oraz 11 znaleźć można na przystankach jako odrębny rozkład jazdy wydrukowany na białym papierze. Ponadto przy cmentarzu na ul. Mościckiego jest prowadzona sprzedaż biletów.

DĘBLIN:
Uruchomione zostały bezpłatnie dodatkowe kursy autobusu linii nr 31. Trasę poszerzono o przystanek „Stacja paliw Lotos”, który umożliwia lepsze dotarcie do cmentarza parafialnego. Autobus wykona pięć kursów z pętli przy ul. Krasickiego skąd wyjedzie o godz: 8:00, 8:55, 10:45, 12:15 i 13:15.

PUŁAWY:
W godzinach 8:00 – 16:00 uruchomiona została dodatkowa linia oznaczona literą „C”, która przejeżdża obok cmentarzy przy ulicach Włostowickiej, Piaskowej i Budowlanych. Trasa linii jest następująca: Włostowicka – Kilińskiego – Zielona – Centralna – Piaskowa – Dęblińska – Budowlanych. Kierunek powrotny: Budowlanych – Dęblińska – Piaskowa -Czartoryskich –Al. Królewska – Zielona – Kilińskiego – Włostowicka. Odjazdy autobusów linii „C” z pętli Włostowie – 8:30, 9:30, 10:40, 11:40, 12:50, 14:00, 15:00, sprzed cmentarza komunalnego – 8:00, 9:00, 10:10, 11:10, 12:15, 13:25, 14:30, 15:30. Dodatkowo w godz. 8:00 – 16:00 zwiększona została liczba autobusów na liniach nr 3 i 4, które kursują co ok. 20 minut na linii nr 3 i co ok. 30 min. na linii nr 4. W związku ze zwiększonym ruchem pojazdów i pieszych w okolicach cmentarzy, od godziny 8:00 do 18:00 ulica Budowlanych została wyłączona z ruchu dla autobusów komunikacji miejskiej. Autobusy zatrzymują się na przystankach zlokalizowanych w obrębie skrzyżowania ul. Dęblińskiej i Budowlanych. Przejazdy autobusami linii nr 3, 4, 14 i „C” są bezpłatne.

RYKI:
Mieszkańcy Ryk udający się na cmentarz przy ul. Królewskiej, mogą skorzystać z darmowej komunikacji miejskiej. Dwa busy z PKS-u w Rykach, jeden 20-osobowy drugi 30-osobowy, rozpoczęły kursy od godziny 9:00 a zakończą po godzinie 16:00, cały czas obsługując linię TESCO – koniec ul. Dolnej, w jedną i drugą stronę. Trasa bezpłatnego połączenia będzie przebiegała następująco:
I przystanek – parking przy TESCO
II przystanek – przystanek autobusowy przy Liceum Ogólnokształcącym na ul. Słowackiego
III przystanek – parking przy galerii Ósemka
IV przystanek – parking autobusowy na ul. Kościuszki
V przystanek – koniec ul. Dolnej.
Przystanek nr V jest również miejscem rozpoczęcia trasy busów w stronę powrotną w kierunku TESCO.

12:39

Duży ruch przy cmentarzu w Garbowie. Są spore problemy ze znalezieniem wolnego miejsca do parkowania. Nad wszystkim czuwają policjanci. Jest też spore spowolnienie ruchu.

12:28

Zmiany w organizacji ruchu przy zamojskich cmentarzach:

Cmentarz Komunalny przy ul. Braterstwa Broni:
ul. Braterstwa Broni: Na odcinku od skrzyżowania z ul. Śląską do skrzyżowania z drogą powiatową Zamość-Chyża –Wysokie wprowadzony został ruch jednokierunkowy. Od strony miejscowości Chyża /na ul. Braterstwa Broni/ ustawiono barierę drogową U-20b do połowy jezdni wraz ze znakiem B-2 „zakaz wjazdu”.

ul. Śląska: Parking przy stacji trafo został zagrodzony zaporami U-20b ze znakiem B-1 „zakaz ruchu” wraz z tabliczką „Nie dotyczy MZK”. Ruch komunikacji miejskiej odbywa się ul. Śląską do parkingu przy stacji trafo. Po stronie prawej jezdni, na odcinku od przepustu przy ul. Rolniczej do ul. Braterstwa Broni wprowadzony został zakaz zatrzymywania się pojazdów. Na znakach umieszczono z tabliczki „Nie dotyczy poboczy”. Po lewej stronie jezdni, na odcinku od ul. Chłodnej do ul. Braterstwa Broni, wprowadzono zakaz zatrzymywania się.

Cmentarz Parafialny przy ul. Peowiaków: Wzdłuż ogrodzenia cmentarza obowiązuje zakaz postoju na ul. Peowiaków i zakaz zatrzymywania się na ul. Przemysłowej.

Cmentarz Prawosławny przy ul. Odrodzenia –Brak zmian w organizacji ruchu.

12:20

Spory ruch pojazdów przy cmentarzu w Zakrzówku. Są problemu z zaparkowaniem.

12:06

Przy cmentarzu w Krężnicy Jarej pod Lublinem utrudnienia z przejazdem i zaparkowaniem. Z godziny na godzinę przybywa pojazdów.

fot. Magdalena

11:40

Utrudniony wyjazd spod cmentarza w Ostrowie Lubelskim. Są problemy z zaparkowaniem, powstał spory korek w obu kierunkach.

11:30

W tych miejscach postoicie w korku:
– droga krajowa nr 17 Fajsławice, Sitaniec Wolica, Łabunie, wjazd do Tomaszowa Lubelskiego
– droga krajowa nr 19 Konopnica, Niemce, Wilkołaz Pierwszy, Trzciniec
– droga krajowa nr 12 Brzezice – pas w stronę Chełma

W Lublinie nadal korek na Drodze Męczenników Majdanka, w rejonie cmentarza przy ul. Lipowej oraz przy ul. Unickiej. Ciasno jest także przy cmentarzu w Bychawce Pierwszej pod Lublinem. Przed bramą nekropolii można kupić nie tylko znicze.

11:15

W rejonie cmentarza w Czerniejowie, na drodze wojewódzkiej nr 835, ruch odbywa się płynnie. Nie ma większych problemów z przejazdem.

Duże utrudnienia na obwodnicy Piask. Utworzył się spory korek od strony Lublina przed zjazdem w kierunku Zamościa. Sznur pojazdów ma kilka kilometrów.

wideo Katarzyna

fot. Karol

11:00

BIAŁA PODLASKA: Jak co roku zostały wprowadzone zmiany w organizacji ruchu w obrębie cmentarzy w Białej Podlaskiej. W okolicy cmentarza parafialnego, w celu zapewnienia płynności ruchu na ulicach: Janowskiej, Nowej, Jana Pawła II zostały ustawione znaki „B-36” zakaz zatrzymywania się. Wjazd i wyjazd na teren parkingu odbywa się jak dotychczas od strony ul. Janowskiej oraz od ul. Nowej. W okolicy cmentarza komunalnego wzdłuż ulicy Cmentarnej oraz na łączniku do parkingu przy cmentarzu, również zostało ograniczone zatrzymywanie i parkowanie pojazdów poprzez ustawienie znaków zakazu zatrzymywania się. Na drodze krajowej nr 2 w rejonie cmentarza zostało wprowadzone ograniczenie prędkości do 50 km/h.

10:45

Zwiększa się ruch w rejonie cmentarzy w Lublinie i regionie. W pobliżu cmentarza w Konopnicy natraficie na korek i problemy z zaparkowaniem. Korek do cmentarza na Majdanku sięga ul. Lotniczej.

fot. Magdalena – Konopnica

10:00

Duży ruch w rejonie cmentarza w Dysie. Występują spore problemy z zaparkowaniem w pobliżu nekropolii.

9:30

Autobusy i trolejbusy lubelskiej komunikacji miejskiej kursują według specjalnych rozkładów jazdy dedykowanych na dzień 1 listopada. Uruchomione zostały też dodatkowe linie, których trasy wyznaczono właśnie obok cmentarzy.

Linia nr 200: Rondo Berbeckiego – al. Andersa – al. Spółdzielczości Pracy – Unicka – Podzamcze – al. Tysiąclecia – al. Solidarności – 3 Maja – Krakowskie Przedmieście – Lipowa – Piłsudskiego – Zygmuntowskie – Fabryczna – Droga Męczenników Majdanka – Krańcowa – al. Witosa – Dekutowskiego – Droga Męczenników Majdanka – Majdanek.
Linia nr 201: Rondo Berbeckiego – al. Andersa – al. Spółdzielczości Pracy – Podzamcze – al. Tysiąclecia – al. Solidarności – 3 Maja – Krakowskie Przedmieście – Lipowa – Narutowicza – Głęboka – Filaretów – Zana – al. Kraśnicka – Konopnica las
Linia nr 202: Abramowice – Abramowicka – Kunickiego – Wolska – Droga Męczenników Majdanka – Krańcowa – Witosa – Dekutowskiego – Droga Męczenników Majdanka – Majdanek.

Na odcinku od ul. Krańcowej do ul. Dekutowskiego pojazdy zatrzymują się tylko i wyłącznie na przystankach: Łabędzia 01, Pogodna 01 i Grygowej 04. Przystanek Majdanek pomnik 01 przez cały dzień jest wyłączony z użytkowania. Zmienione zostały także trasy linii nr 32 i 78. Pierwsza z nich zamiast przez al. Andersa i ul. Walecznych kursuje przez ul. Lwowską, Koryznowej i Niepodległości, druga zaś zamiast przez ul. Pszczelą jeździ przez ul. Krężnicką, Żeglarską, Nałkowskich i Romera.

9:00

Dojazd do cmentarza na Majdanku wydłuża się. W korku trzeba postać ponad 20 minut. Z kolei w rejonie cmentarza przy ul. Unickiej coraz większe korki na uliczkach dojazdowych. Z minuty na minutę przybywa pojazdów.

8:20

Coraz większy ruch przy lubelskich cmentarzach. Przy ul. Pszczelej na razie nie ma problemów z zaparkowaniem. Nie ma także utrudnień z przejazdem. Należy pamiętać o zmienionej organizacji ruchu.

7:50
Przypominamy o zmianach w organizacji ruchu przy lubelskich cmentarzach:

Cmentarz przy Drodze Męczenników Majdanka: Na ul. Cmentarnej obowiązuje jeden kierunek ruchu. Po obu stronach ulicy wprowadzony został zakaz zatrzymywania się, co ma wyeliminować parkowanie pojazdów na chodnikach. Wyjazd z parkingów odbywa się  utwardzoną drogą gruntową za punktami kamieniarskimi, która prowadzi do ronda im. Janusza Krupskiego. Na rondzie obowiązuje zakaz skrętu w lewo, w kierunku centrum. Pojazdy wyjeżdżające spod cmentarza są zatem kierowane przez ul. Dekutowskiego i al. Witosa. Na Drodze Męczenników Majdanka, od skrzyżowania z ul. Ordonówny do skrzyżowania z ul. Grenadierów, wyznaczone są dwa pasy ruchu do jazdy w kierunku cmentarza, z czego lewy z przeznaczeniem do jazdy na wprost, a prawy do zjazdu parkingi na terenie Muzeum. W przeciwnym kierunku dostępny jest tylko jeden pas jezdni. Jadąc od centrum nie można skręcać w lewo, w ul. Ordonówny, z kolei jadąc od strony Felina zabroniony jest skręt w lewo, na teren Muzeum. Wyłączona są również sygnalizacje świetlne na skrzyżowaniu z ul. Ordonówny oraz na ul. Krańcowej przy targu.

Cmentarz przy ul. Lipowej: Nie można wjeżdżać i parkować na placu przed bramą cmentarza. Teren ten został przeznaczony na potrzeby handlujących zniczami. To samo z zatoką postojową a ul. Ofiar Katynia obok Plazy. W tym przypadku jednaksłuży ona za parking dla pojazdów osób niepełnosprawnych. Osoby udające się na cmentarz mogą swoje auta pozostawić na parkingu podziemnym centrum handlowego Plaza, który w godz. od 7.00 do 21.00 jest bezpłatny. Dodatkowe miejsca parkingowe wyznaczono wzdłuż ul. Głębokiej na odcinku od ul. Narutowicza do ul. Raabego.

Cmentarz przy ul. Pszczelej: Na odcinku od torów kolejowych do ul. Kukułczej obowiązuje jeden kierunek jazdy. Powrót spod cmentarza wyznaczono ulicami: Kukułczą, Letniskową do ul. Krężnickiej.

Cmentarz w Konopnicy przy ul. Bełżyckiej: Na ul. Bełżyckiej został wprowadzony jeden kierunek ruchu od strony kościoła do cmentarza. Wyjazd w stronę al. Kraśnickiej odbywa się ul. Folwarczną, która również została oznakowana jako jednokierunkowa.

7:00
Trwa policyjna akcja „Znicz”. Służbę pełni znacznie więcej patroli niż zwykle. Policjanci szczególnie widoczni będą na drogach dojazdowych do miast i w okolicach cmentarzy. Funkcjonariusze będą kierować ruchem, pomagać kierowcom poruszać się w rejonach nekropolii, wskazywać miejsca parkingowe. Duża liczba patroli została także skierowana na główne drogi naszego regionu, tam jednak służbę pełnią przede wszystkim funkcjonariusze drogówki w nieoznakowanych radiowozach. Zwracają oni szczególną uwagę na to, czy kierowcy stosują się do przestrzegania ograniczeń prędkości, czy podróżujący mają zapięte pasy bezpieczeństwa, a dzieci przewożone są w fotelikach bezpieczeństwa, na stan techniczny pojazdów oraz stan trzeźwości kierujących. Podczas ubiegłorocznej akcji na Lubelszczyźnie doszło do 14 wypadków, w których śmierć poniosła 1 osoba, a 15 zostało rannych. Odnotowano również blisko 300 kolizji drogowych.

(fot. lublin112.pl)

16 komentarzy

  1. bronowice i kosminek zakorkowany już po godz. 9 (oczywiście zasługa buspasów). Jak było później?

  2. Na Majdanku brakowało tylko karuzeli.

  3. To dobry znak że ateiści, zwolennicy LGBT, oraz wszyscy niewierzący tak chętnie celebrują Chrześcijańskie Katolickie Święto „Wszystkich Świętych”, pamiętajcie że dziś 02-11 jest Dzień Zaduszny i to dziś możecie pomodlić się za dusze swoich zmarłych. Piękne jest to że tak najeżdżacie – plujecie a wszystkie święta i tak celebrujecie !

Kursy walut

  • USD 4.3252zł -0.24%
  • GBP 5.3505zł -0.34%
  • EUR 4.7076zł -0.35%
  • CHF 4.6961zł -0.38%

Polub nas