690 680 960

Do radzyńskiej komendy trafiło samoobsługowe urządzenie do badania stanu trzeźwości

Każdy kierowca, który ma wątpliwości, czy może wsiąść za kierownicę może przyjść do radzyńskiej komendy i sprawdzić swój stan trzeźwości na samoobsługowym urządzeniu. Jest ono dostępne od wczoraj przez całą dobę na recepcji.

Od wczoraj w Komendzie Powiatowej Policji w Radzyniu Podlaskim znajduje się samoobsługowe urządzenie do badania stanu trzeźwości.

Wczoraj w radzyńskiej jednostce odbyło się uroczyste spotkanie, w trakcie którego burmistrz Radzynia Podlaskiego Jerzy Rębek na ręce Komendanta Powiatowego Policji przekazał samoobsługowy alkomat.

Urządzenie do pomiaru alkoholu w wydychanym powietrzu znajduje się na recepcji tak, aby każdy kto chce z niego skorzystać, miał taką możliwość. Urządzenie będzie do dyspozycji mieszkańców przez całą dobę.

Obsługa alkomatu jest bardzo prosta. Trzeba wyjąć z zasobnika ustnik w kształcie słomki, zdjąć osłonkę, ustnik umieścić w otworze urządzenia, a następnie postępować zgodnie ze wskazówkami wyświetlanymi na ekranie. Po kilku sekundach na wyświetlaczu pojawi się wynik badania określony w promilach.

Policjanci przypominają – jeżeli ktoś ma wątpliwości, co do stanu swojej trzeźwości, powinien przybyć do jednostki policji pieszo lub jako pasażer.

(fot. Policja Radzyń Podlaski)

8 komentarzy

 1. A to Jurek za swoje kupił?

 2. Stwierdziłem,że na zdjęciu jest brak księdza podczas tej uroczystości.

 3. A jak już mocno dmuchniecie i nie będzie samych zer – to pamiętajcie, że z pomocą przyjdzie wam wielu kierowców, którzy będą was na bieżąco informować o patrolach policji itp…
  Wystarczy na przykład taka aplikacja znanego zbójnika tylko pisana przez „Y”.
  Omijasz patrole jadąc lokalnymi drogami.
  Dzisiaj ty potrącisz czyjeś dziecko, jutro ktoś rozjedzie twoje…
  Fajna zabawa z ostrzeganiem przed kontrolą???

  • Pabloo(oryginał)

   Po raz kolejny uświadamiam że owa aplikacja na literę Y , służy nie tylko do ostrzegania o patrolach, ma również inne interesujące informacje.

 4. No nie samowite wydarzenie. Brawo Wy.

 5. Powiem z własego doświadczenia… w sobote troszeczkę popiliśmy z kolegami do godziny 22 a w niedziele rano 9.00 czułem się świetnie i myślę sobie że siąde za kierownice. Jade jako pasażer na komendę-myślę sprawdzę czy napewno jest ok a tu niespodzianka- 0.51 promila w wydychanym. Klękajcie narody a mogłem być zabujcą i to nieświadomie. Po tym incydencie inaczej patrze na „wypite 3 piwka na wieczór”

  • Dodać należałoby, że pomimo iż w wydychanym jest zero, to we krwi nadal może jeszcze być – czyli podczas kontroli niby nie wykaże, ale w przypadku wypadku i pobraniu krwi do badań – tu wyjdzie…

 6. TV trwam też była?

Kursy walut

 • USD 4.3833zł 2.11%
 • GBP 5.2764zł 0.37%
 • EUR 4.7195zł 0.59%
 • CHF 4.7458zł 0.93%

Polub nas