Wtorek, 05 marca 202405/03/2024
690 680 960
690 680 960

Wsiadł za kierownicę po alkoholu, doprowadził do trzech kolizji. Na początek mandaty na 9 tys. złotych, resztę „wyceni” sąd (zdjęcia)

Kierujący pojazdem osobowym, który w stanie nietrzeźwości doprowadził do trzech kolizji, na początek został ukarany mandatami na łączną kwotę 9 tys. złotych. Wkrótce czeka go sprawa w sądzie i kolejne koszty bezmyślnej jazdy.

W miniony piątek rano policjanci z Łęcznej otrzymali zgłoszenie o trzech kolizjach na terenie gminy Puchaczów. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że w miejscowości Bogdanka kierujący pojazdem marki Ford na łuku drogi zjechał na przeciwległy pas ruchu doprowadzając do zderzenia lusterkami z fordem.

Kierujący nie zatrzymał się i kontynuował jazdę, gdzie następnie w Puchaczowie ponownie zjechał na przeciwległy pas ruchu, gdzie zderzył się z pojazdem marki Volkswagen. Tym razem również odjechał z miejsca zdarzenia, gdzie po chwili doprowadził do kolejnej kolizji z jadącym z naprzeciwka pojazdem marki Audi, a następnie oddalił się z miejsca zdarzenia.

Kierowca audi ruszył w pościg za sprawcą kolizji. Kiedy zauważył, że mężczyzna zatrzymał pojazd natychmiast ruszył w jego kierunku, aby uniemożliwić mu dalszą jazdę, a o całym zdarzeniu zaalarmował policjantów.

Jak na miejscu ustalili mundurowi, 43-letni mieszkaniec Łęcznej miał w organizmie blisko 2,5 promila alkoholu. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do policyjnej celi. Kiedy wytrzeźwiał za spowodowanie kolizji drogowych został ukarany trzema mandatami karnymi na łączną kwotę 9 tysięcy złotych i 18 punktami karnymi. Usłyszał również zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Wkrótce sprawą jego wyczynów na drodze zajmie się sąd. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności. Oprócz zagrożenia karą pozbawienia wolności sąd w takiej sytuacji musi orzec zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Zakaz wynosi od 3 lat do lat 15. Kolejna dolegliwość, to obowiązek uiszczenia świadczenia na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej. Świadczenie to wynosi od 5 do 60 tysięcy złotych.

Wsiadł za kierownicę po alkoholu, doprowadził do trzech kolizji. Na początek mandaty na 9 tys. złotych, resztę „wyceni” sąd (zdjęcia)

(fot. Policja Łęczna)

8 komentarzy

  1. I w bonusie regres za naprawę trzech uszkodzonych pojazdów. Roz***** bank.

  2. Niemożliwe. Dostał mandat wyższy niż za jazdę rowerem po 2 piwach. Przecież to jest, zdaniem forum, największa zbrodnia drogowa.

  3. Tak się bawi elektorat obecnej władzy, poczuł bezkarność bo przecież zbyszek swoim pomaga.

  4. Na pewno finansowo dostanie więcej niż niejaka Beata K. bo przecie ona jako polska artystka biedna jest…

  5. idziesz z torbami wiejski pijaczyno buhahahahahahahahahahahahahahaha

  6. Znając życie Synek sędziny z WOLNYCH SĄDÓW z profilowym błyskawicy to nic mu nie zrobią a jeszcze przeproszą z odszkodowaniem

Z kraju

Polityka i społeczeństwo