Niedziela, 21 lipca 202421/07/2024
690 680 960
690 680 960

Wsiadł nietrzeźwy za kierownicę, posiada zakaz kierowania pojazdami

Każdy kierowca, który wsiada za kierownicę będąc pod działaniem alkoholu, stanowi potencjalne zagrożenie, nie tylko dla siebie, ale także dla innych użytkowników drogi. Na jednej z dróg w powiecie puławskim został zatrzymany właśnie taki kierujący.

42-latek z gminy Nałęczów zatrzymany do kontroli w Czesławicach w powiecie puławskim, przez policjantów z nałęczowskiego posterunku, nie powinien kierować pojazdem. Nie dość, że był nietrzeźwy, bo miał 0,7 promila alkoholu w organizmie to jeszcze posiadał zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi nałożony na niego przez sąd. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5 i surowe konsekwencje finansowe.

Warto też przypomnieć, że w myśl obowiązujących przepisów, kierowcy, którzy pomimo prawomocnego zakazu prowadzenia samochodów, nie stosują się do orzeczonego zakazu, mogą liczyć się z utratą prawa jazdy na okres od 1 roku do lat 15.

– Apelujemy o ostrożność, rozsądek i rozwagę na drodze oraz przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Kierowcom samochodów przypominamy, że motocykliści, motorowerzyści i rowerzyści, podobnie jak piesi, są niechronionymi uczestnikami ruchu i lekceważenie ich praw na drodze może doprowadzić do poważnych konsekwencji. Natomiast użytkowników jednośladów, zwłaszcza motocyklistów, przestrzegamy przed brawurą i lekkomyślnością – informuje kom. Ewa Rejn – Kozak z puławskiej Policji.

16 komentarzy

  1. to jeszcze raz klepnijcie że nie ma prawka i dalej łapcie bez maseczkowcòw xD

  2. Po pijaku i z zakazem to odsiadka powinna być obowiązkowa, tak minimum 3 miesiące.

  3. tak dla informacji,
    90 % wszystkich wypadków powodują trzeźwi kierowcy, miszczowie prostej

Dodaj komentarz

Z kraju

Sport