Sobota, 20 kwietnia 202420/04/2024
690 680 960
690 680 960

Wróciły opady śniegu. Fatalne warunki do jazdy, korki nawet na ekspresówce (zdjęcia, wideo)

Wiele dróg i ulic nieprzejezdnych, na kolejnych ruch bardzo spowolniony. Wszystko przez oblodzenie nawierzchni. W korkach utknęły nawet piaskarki.

Popołudniowe opady śniegu sprawiły, że znacznie pogorszyły się warunki do jazdy. Jak wskazują meteorolodzy, opady nie były długie, lecz niezwykle intensywne. To w połączeniu z niewielkim przymrozkiem doprowadziło do wystąpienia śliskości a nawet oblodzenia nawierzchni dróg.

Największe problemy występują w okolicach Lublina, choć nieco gorzej jeździ się też po drogach powiatów puławskiego i opolskiego. Jak wskazują kierowcy, praktycznie stanęła droga ekspresowa S17, gdzie obecnie korek jest od Bogucina do węzła Sławinek. To samo jest na obwodnicy Lublina między węzłami Czechów a Węglin.

Z kolei w samym Lublinie problemy występują na ulicach, na których występują wzniesienia. Mowa tu m.in. o ul. Nałęczowskiej w rejonie „Zimnych Dołów”, al. Sikorskiego, al. Witosa, al. Spółdzielczości Pracy, ul. Diamentowej, Ul. Turystycznej i szeregu innych.

Wiele pojazdów nie jest w stanie podjechać pod górę. W wyniku tego w niektórych miejscach ruch jest całkowicie wstrzymany. Jak przekazują służby drogowe, do walki z oblodzeniami skierowano już większość dostępnego sprzętu. Jednak z uwagi na zakorkowane ulice trochę czasu potrwa, zanim dotrą w każde miejsce.

Otrzymaliśmy szereg informacji od kierowców, którzy wskazują gdzie występują problemy.

Jak wyjaśnia Rafał, ulica Strzembosza jest ledwie przejezdna. Występuje oblodzenie, samochody z trudem podjeżdżają pod górę, a zjeżdżające toczą się z zablokowanymi kołami w dół i odbijają się od krawężników. Katarzyna wskazuje, że al. Sikorskiego w górę stoi. Daria dodaje, że na ul. Diamentowej autobus stanął pod górkę i samochody nie mogą podjechać. Piotr informuje o zablokowanej al. Spółdzielczości Pracy przy Decathlonie. W stronę Lubartowa autobus i osobówki nie mogą podjechać pod górę.

Piotr wyjaśnia, że stoi też ul. Turystyczna, Grzegorz wskazuje na lodowisko na al. Witosa, Rafał alarmuje, że zablokowana jest ul. Poligonowa do ul. Ducha, gdzie auta utknęły na podjeździe w stronę Willowej, Jarosław zaś o lodzie na jezdni na al. Mazowieckiego, Cezary wyjaśnia, iż Ponikwoda cała stoi a także doszło do wielu kolizji. Natomiast Monika informuje, że samochody nie mogą wjechać na rondo przy Makro.


MATERIAŁ AKTUALIZOWANY

Fot, wideo – nadesłane – Katarzyna, Piotr, Mariusz, Grzegorz, Edyta, Jarosław, Dariusz, Bartosz, Anita, Łukasz, 이윤서, Kinga, Daniel, Łukasz, Paweł, Radosław, Marek, Paweł, Angie, Joanna, Szymon, Kamil, Adam, Michał, Diana, Antek, Przemysław, Elżbieta, Maks, Magda, Mateusz, i inni.

47 komentarzy

 1. Będzie czystsze powietrze bo przestaną cztery litery wozić.

 2. nie zapraszam do dyskusji

  Zamiast siedzieć w domu przed świetami to jeżdżą nie wiadomo na co i po co

 3. trzeba było wysiąść i pójść sobie

 4. chłop ze Spiczyna

  To wina pewnie PółTuska, a co na to koleżka łysy Krzyśko???

 5. Ale w komentarzach jadu wylewacie. Nie macie ludzie co robić w domu? Za łopatę i pomóc odśnieżać i solą sypać a nie tylko krytyka, że ten wyjechał nie wiadomo po co, a tu służb nie ma. Ludzie z daleka na święta przyjeżdżają do swoich rodzinnych domów a wy wylewacie wannę żalu i zgorzknienia. Życzę wszystkim bez wyjątku Spokojnych Świąt i bezpiecznych powrotów do domów a oszołomom krytykującym wszystko i wszystkich więcej rozumu i opamiętania się w tym co piszecie.

 6. Bardzo fajnie ogląda się lebiegi, które umieją tylko wciskać gaz w podłogę i liczyć, że elektronika zrobi wszystko. Nowiutkie Toyoty, Hyundaie i inne cuda na kiju, a okazuje się, że żadne pieniążki nie kupią umiejętności i finalnie smutny samochodzik ze smutnym kierowcą stoi i mieli kółkami w miejscu… Zamiast na kursach uczyć jak zachować się w takich sytuacjach to klepią jazdę po tych samych rondach i uliczkach. 90% kierowców starej daty w latach swojej młodości przejechało by te wszystkie ulice kantem na letnich…

 7. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Chichot Losu

  Jak tylko wróciły opady śniegu wiedziałem, że będzie się działo.

Dodaj komentarz

Z kraju