Wpłacili ponad 12 tys. złotych za koparko-ładowarkę. Nie mają pieniędzy, ani pojazdu

Mieszkanka gminy Skierbieszów wspólnie z mężem chciała zakupić przez Internet koparko-ładowarkę. Niestety do dzisiaj nie mają sprzętu, ani wpłaconych pieniędzy.

Mieszkanka gminy Skierbieszów zgłosiła się do zamojskiej komendy i powiadomiła o oszustwie, podczas zakupów przez Internet koparko-ładowarki. Z relacji kobiety wynikało, że pod koniec grudnia 2020 r. wraz z mężem chcieli kupić wspomniany pojazd. W sieci natrafili na ofertę, która ich zainteresowała.

Nawiązali kontakt ze sprzedającym, który potwierdził aktualność oferty. Całkowity koszt koparko–ładowarki z dowozem przez firmę przewozową miał wynieść 22 tysiące złotych. Po telefonicznych uzgodnieniach z przedstawicielem firmy otrzymali umowę sprowadzenia maszyny. Warunkiem realizacji zamówienia było dokonanie wpłaty kwoty ponad 12 tysięcy złotych.

Kobieta wraz z mężem spełnili warunki umowy i przelali pieniądze na wskazane kontro. Po kilku dniach otrzymali informację, że koparka utknęła na granicy i żebym mogła do nich dotrzeć trzeba dopłacić pozostałą kwotę pieniędzy.

To wzbudziło już ich podejrzenia. Nie zdecydowali się na kolejną wpłatę. Po wymianie korespondencji ze sprzedawcą postanowili odstąpić od umowy. Sprzedawca zgodził się informując, że zwróci im pieniądze na konto. Czekali kilka tygodni, jednak do dzisiaj nie otrzymali pieniędzy, nie dotarła do nich również koparko–ładowarka, a sprzedawca zerwał z nimi kontakt. Nad sprawą pracują zamojscy policjanci.

(fot. pixabay.com)

4 komentarze

  1. jest , jest srednia polskiej naiwnej wsi pisowskiej utrzymana, musi się dzban trafić który wypłaci kasę niewiadomo komu a potem płacz

  2. Tyko pisior tak zrobi albo mafja z torunia albo inny cwanjak

  3. Co to za koparko ładowarka za 22 tysiące, tak mała, tak stara czy kupujący tak naiwnlni

  4. Oczywiście musiało się trafić paru osobników z defektem mózgu którzy musieli w to wszystko wmieszać swoje chore polityczne fantazje. Dla waszej wiadomości – normalna większość w nosie ma wasze plemienne wojenki.

Kursy walut

  • USD 4.5164zł 0.75%
  • GBP 5.4141zł -0.08%
  • EUR 4.6813zł -0.05%
  • CHF 4.7449zł -0.22%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Mikołajki w VIVO! Lublin
Badania bez skierowania. Okulistyczne Mikołajki w Poradni Okulistycznej Dziecięcej 1 Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką SPZOZ w Lublinie
Walka o drugie z rzędu zwycięstwo na własnym parkiecie, konkurs „Rzuty za buty” i bezpłatny popcorn, czyli kolejny mecz koszykarskiej Lublinianki już w niedzielę
Zbiórka na rzecz psychiatrii dziecięcej
Zbiórka darów dla potrzebujących w Ukrainie