Chciał skoczyć z mostu do Wisły. Uratowali go policjanci

Dzięki reakcji dwójki policjantów udało się uratować mężczyznę, który chciał skoczyć z mostu do Wisły. Mundurowi powstrzymali desperata przed skokiem, a następnie wezwali na miejsce zespół ratownictwa medycznego.

W minioną sobotę po południu dyżurny puławskiej komendy otrzymał zgłoszenie, że na nowym moście w Puławach ktoś siedzi na barierce, najprawdopodobniej chce popełnić samobójstwo.

Na miejsce został wysłany patrol. Na moście mundurowi zastali dwie osoby trzymające wyrywające się mężczyznę. 39-latek znajdował się pod wpływem alkoholu.

Jak się okazało mężczyzna postanowił skoczyć z mostu z powodu problemów osobistych. Gdy przechodził przez barierkę, został zauważony przez dwójkę policjantów z Warszawy, którzy mając w tym czasie wolne, wracali z Puław. Widząc osobę przechodzącą przez barierę mostu, natychmiast zareagowali.

Sierżant Eliza Borek – Jaksim podbiegła do mężczyzny i wciągnęła go na stronę wewnętrzną mostu. Młodszy aspirant Kamil Woszczyk zadzwonił na numer alarmowy, zawrócił i włączając światła awaryjne w samochodzie zabezpieczył miejsce zdarzenia, a następnie pomógł partnerce trzymać wyrywającego się mężczyznę.

Oboje rozmawiali z nim, uspokajając go do czasu przyjazdu patrolu i karetki pogotowia. Z innych zgłoszeń w tej sprawie wynika, że pomoc dwojga policjantów nadeszła w ostatniej chwili bowiem mężczyzna częściowo znajdował się już po drugiej stronie barierki.

(fot. Policja Puławy)

16 komentarzy

  1. a gdzie maseczki? ostatnio policjanci nie pokazują twarzy w mediach społecznościowych!

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

WeFilm – Lubelskie Dni Filmu
Wielki finał piłkarskiego Turnieju Wolności w województwie lubelskim
„Obieraczki kapuściane” w Muzeum Wsi Lubelskiej
Kazimierskie Święta Sąsiada
Trwają zapisy do CITY TRAIL!