Wpadli z narkotykami. Jeden miał marihuanę, drugi amfetaminę

Zamojscy policjanci przy dwóch młodych mężczyznach ujawnili narkotyki. Jeden z nich miał przy sobie marihuanę, drugi zaś amfetaminę.

W minioną niedzielę w miejscowości Płoskie policjanci zatrzymali do kontroli pojazd marki Volvo. Kierowca auta, 20-latek z Zamościa, wyprzedzał pojazdy na skrzyżowaniu oraz przejściu dla pieszych.

W trakcie czynności, mundurowi znaleźli w plecaku pasażera woreczek strunowy z suszem roślinnym. 21-latek miał podobny susz ukryty za paskiem spodni. Jak się okazało była to marihuana. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, wczoraj usłyszał zarzuty posiadania środków odurzających. W czasie przesłuchania skorzystał z prawa do dobrowolnego poddania się karze. Kierowca volvo z kolei został ukarany za wykroczenia drogowe mandatem karnym.

Podczas minionego weekendu policjanci zatrzymali także 19-latka, który jechał rowerem po torowisku przy ul. Męczenników Rotundy w Zamościu. Jak się okazało podczas szczegółowej kontroli, młody mężczyzna posiadał przy sobie foliowy woreczek z szarymi kryształkami. Substancja została zabezpieczona, po wykonanym badaniu okazało się, że jest to metamfetamina. 19-latek trafił do aresztu, a wcześniej z uwagi na to, że zachodziło podejrzenie kierowania przez niego rowerem w stanie nietrzeźwości lub też podobnie działającego środka, została od młodzieńca pobrana krew do dalszych badań.

W niedzielę 19-latek usłyszał zarzuty posiadania środków odurzających, przyznał się i dobrowolnie poddał karze. Jeśli wynik badania krwi wykaże, że kierując rowerem był nietrzeźwy lub pod działaniem narkotyków nie ominie go również odpowiedzialność za to przewinienie. Zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii posiadanie środków odurzających jest zabronione, a za złamanie tego zakazu grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.

(fot. Policja Zamość)

Zobacz również

3 komentarze

  1. Grubo 19 lat i już jakąś brudną mete nawala. Będzie z niego obywatel

  2. Meta to nie feta a jej gówniana pochodna więc nie wprowadzajcie ludzi w błąd durnym nagłówkiem

  3. Nie powini dostać kary 😉 pewien paragraf pozwala na posiadanie przy sobie pewnej ilosci narkotykow różnego rodzaju 😉

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Klimat mazurskich jezior w Opolu Lubelskim, czyli impreza „Szanty i ryby”
Żniwowanie w skansenie: W lnianych strojach i z kosami w dłoniach ruszą do pracy
Pokazy symulatora dachowania oraz wystrzału poduszki powietrznej
Koncert Marcina Stycznia w Parku Dźwięków. Będą też zajęcia o ziołach
Muzyka, leżaki, jedzenie, kawa i napoje: Chillout Festiwal 2021