Sobota, 20 kwietnia 202420/04/2024
690 680 960
690 680 960

Wpadli podczas akcji „Prędkość”. Były wysokie mandaty, dwie osoby straciły prawo jazdy (zdjęcia)

Krasnostawscy policjanci przeprowadzili wczoraj na drogach powiatu wzmożone działania kontrolno-prewencyjne pod kryptonimem „Prędkość”. Funkcjonariusze zatrzymali aż 56 kierujących, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość. Dwie osoby straciły prawo jazdy na 3 miesiące za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h.

– Wczoraj policjanci ruchu drogowego na terenie powiatu krasnostawskiego prowadzili akcję „Prędkość”. Główny celem akcji było zmniejszenie zagrożenia bezpieczeństwa na drogach powiatu krasnostawskiego z powodu nadmiernej prędkości, zapewnienie szeroko rozumianego bezpieczeństwa na drodze, a przede wszystkim uświadomienie kierowcom, że przekraczanie dopuszczalnej prędkości jest jedną z głównych przyczyn powstawania wypadków drogowych, a zwłaszcza tych najtragiczniejszych w skutkach – informuje st. sierż. Anna Chuszcza z krasnostawskiej Policji.

Rekordzista jechał 114km\h w obszarze zabudowanym

Policjanci w ramach akcji zatrzymali 56 kierujących niestosujących się do ograniczeń prędkości. Rekordzistą był 47-latek, który w obszarze zabudowanym, w miejscowości Bończa jechał z prędkością 114 km/h.

Za przekroczenie prędkości o 64 km/h policjanci ukarali kierującego mandatem w wysokości 2000 zł, a do jego indywidualnego konta zostało dopisanych 14 punktów karnych. Mężczyzna stracił również prawo jazdy na 3 miesiące.

Policjanci ujawnili jeszcze jedno przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h, również w miejscowości Bończa. 59-letni kierujący poruszał się w obszarze zabudowanym z prędkością 104 km/h. Ten mężczyzna został ukarany mandatem w wysokości 1500 złotych, a do jego konta zostało dopisanych 13 punktów. On również stracił prawo jazdy na 3 miesiące.

– Policjanci każdego dnia reagują na przypadki łamania przepisów drogowych, eliminując tym samym potencjalne zagrożenia. Aby jednak na drogach było bezpiecznie, niezbędne jest zaangażowanie i odpowiedzialność samych kierowców. Nadmierna prędkość jest główną przyczyną wypadków – dodaje st. sierż. Anna Chuszcza.

Wpadli podczas akcji „Prędkość”. Były wysokie mandaty, dwie osoby straciły prawo jazdy (zdjęcia)

fot. Policja Krasnystaw

Wpadli podczas akcji „Prędkość”. Były wysokie mandaty, dwie osoby straciły prawo jazdy (zdjęcia)

fot. Policja Krasnystaw

Wpadli podczas akcji „Prędkość”. Były wysokie mandaty, dwie osoby straciły prawo jazdy (zdjęcia)

fot. Policja Krasnystaw

18 komentarzy

  1. ,.,.,.,.,.,.,.,.,.fsb

    A ludzie mają tak szybkie samochody, że jadąc 70km/h, wydaję mi się jak by jechał 20 km/h.Nie widać prędkości z wnętrza pojazdu

  2. Tak samo jak Witoldów przystanek czy Witoldów zakręt, tam też często stoją, ale to chyba z Chełmem do spółki. Swoją drogą mogli by bardziej trzepać laweciarzy z czołgami czy łodziami podwodnymi… Ci to zawsze na odcięciu

  3. ,.,.,.,.,.,.,.,.,.fsb

    A policja karze bo nie umiecie ludzie jeździć widzisz krzyżówkę na wylocie z terenu zabudowanego czy widzisz dziecko na posesji przy asfalcie to nie obserwujesz kierowco tych co mogą ci wtargnąć ,tylko czadu i są wypadki,a wystarczy obserwować wszystko ,nawet jaki dym z komina ,danej kamienicy leci ,nie ma czegoś takiego jak pierwszeństwo przejazdu i nakaz jazdy 70 km czy 90kmh.Jedzie się tak by nikogo nie pozbawić życia czy zdrowia i w ten sposób się dostosowuje prędkość,a jeszcze są dzikie zwierzęta i ostatnio gdy by nie porządne opony w moim Audi,to sarnę miał bym w środku samochodu

Dodaj komentarz

Z kraju