Niedziela, 25 lutego 202425/02/2024
690 680 960
690 680 960

Wpadł na gorącym uczynku w sobiborskich lasach (zdjęcia)

Funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej ze Zbereża, Włodawy oraz Woli Uhruskiej, nie dopuścili do przemytu papierosów o wartości prawie 60 tys. zł. Na miejscu zatrzymano również osobę zaangażowaną w transport nielegalnego towaru z Ukrainy do Polski.

W miniony czwartek funkcjonariusze straży granicznej prowadząc obserwację granicy państwowej, dostrzegli osobę poruszające się w pobliżu rzeki granicznej Bug.

Wysłany został na miejsce patrol, który ujawnił i zabezpieczył w kompleksie leśnym Sobibór, blisko granicy państwowej, wyroby tytoniowe bez polskich znaków akcyzy. Papierosy spakowane w pakiety i owinięte folią w ilości 80 tys. szt., zostały przemycone z Ukrainy do Polski przez rzekę graniczną Bug i czekały na wywiezienie ich w głąb kraju.

W toku podjętych działań, na miejscu zatrzymano mężczyznę – obywatela Polski w wieku 28 lat, który odnosił od rzeki granicznej w głąb lasu, przemycone wcześniej papierosy. Wartość nielegalnego towaru oszacowano wstępnie na kwotę blisko 60 tys. zł. W sprawie wszczęto postępowanie przygotowawcze, zatrzymana osoba odpowie teraz za przestępstwo skarbowe, które zagrożone jest karą grzywny.

Wpadł na gorącym uczynku w sobiborskich lasach (zdjęcia)

(fot. NOSG)

2 komentarze

  1. A obok 10 razy tyle pojehało???

Z kraju

Polityka i społeczeństwo